MojAndroid

Spoločnosť Samsung si na slovenskom trhu pripravilo špeciálnu akciu v spolupráci so slovenskou značkou Bratiska. Zákazníci môžu pri kúpe Samsung Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G a Galaxy S21 Ultra 5G z oficiálneho obchodu pútavú grafiku z dielne týchto obľúbených tvorcov.

Projekt sa snaží priblížiť menej známe výnimočné stavby a pamiatky z celého Slovenska

Grafika zachytáva výnimočné stavby i pamiatky z celého Slovenska. V podstate je originálnou prehliadkou nevšedných lokácií všetkých ôsmich slovenských krajov a zobrazuje 16 známych i menej známych miest. Na originálnej grafike sú zachytené pamätníky i historické stavby, zámky, ale aj vyhliadková veža, drevenica, galéria či múzeum.

Samsung Bratiska | Foto: Samsung.sk

Sme nesmierne radi, že sme sa spoločne so značkou Bratiska mohli pustiť do tohto výnimočného projektu, vďaka ktorému majitelia nových smartfónov série Samsung Galaxy S21 5G získajú od nás grafiku z limitovanej edície. Táto jedinečná grafika je určená všetkým, ktorí majú radi umenie, sú zberatelia, alebo jednoducho majú radi originálne veci. Sme radi, že k výberu netradičných miest zo všetkých kútov Slovenska priložili ruku aj samotní Slováci a napísali nám svoje vlastné tipy na zaujímavé slovenské stavby. Práve aj nimi sa inšpirovali tvorcovia grafiky a zakladatelia značky Bratiska – Pavol Bartoš a Viktor Blaha.

Petra Bačková, Brand Marketing spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak

Pri výbere stavieb sa tvorcovia primárne zamerali na tie menej známe. Chcú tak ľuďom priblížiť čaro a krásu miest, ktoré možno ešte na Slovensku nepoznajú, no oplatí sa ich určite navštíviť. Zároveň grafika ponúka pestrý mix architektonických štýlov, ktoré symbolizujú nemalý kus našej histórie i súčasnosti.

Samsung Galaxy S21 5G


Grafika bola vytlačená risografom a vychádza z farieb série Galaxy S21

Príprava spolupráce i návrh grafiky trvala niekoľko mesiacov a pristupovalo sa k nej naozaj svedomito. Umelecké dielo v podobe tlačenej grafiky je pritom svetový unikát. Nielenže zachytáva krásy Slovenska vyrobené ľudskou rukou z každého kraja, ale je výnimočný aj tým, že je tlačený risografom.

Tlač risografom je svetový a už aj slovenský fenomén, ktorý si zamilovali davy ľudí z umeleckej branže, ale i fanúšikovia umenia po celom svete. Tento japonský stroj má svoje špecifiká a určuje vo veľkej miere štýl a farbu výsledného diela. Tlač si vyžaduje veľkú zručnosť tlačiara a dokonalé poznanie fungovania risografu. O profesionálnu tlač limitovaných grafík sa postarali skúsení tlačiari zo štúdia Trafograf. Celý postup sa snaží byť aj šetrný k prírode. Master tlačiarne je z banánových šupiek a farby, ktoré boli pôvodne zo sójového oleja, sa začali vyrábať z ryžových otrúb, aby znížili uhlíkovú stopu.

Pavol Bartoš, autor grafiky

Originálna grafika je dostupná v troch farebných verziách, inšpirovaná farebnými tónmi vlajkových lodí juhokórejského giganta. Krásy niektorých z miest sa snažili zachytiť aj vo videu, ktoré bolo profesionálne natočené na Samsung Galaxy S21 Ultra 5G. Akcia Samsung | Bratiska platí od 1. 4. 2021 do vyčerpania zásob.

Samsung Bratiska | Foto: Samsung.sk

Exkluzívna kolekcia je pre zákazníkov dostupná v limitovanom počte 450 kusov a farba grafiky je k objednávke pridelená náhodne podľa aktuálneho stavu zásob. Grafika bude zákazníkom doručená spoločne s novým smartfónom. Rám nie je súčasťou balenia grafiky.

Náš tip
Samsung Galaxy A01 je ďalším smartfónom s aktualizáciou na Android 11

 

25.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+