MojAndroid

Spoločnosť Samsung predstavila tento rok zaujímavé kúsky zo svojej dielne v podobe Exynos 4 a Exynos 5 procesorov, ktoré patria ku špičke vo svojej triede a oblasti mobilných zariadení. Zdá sa však, že Samsung nezaspal na vavrínoch a už teraz pripravuje táto spoločnosť procesor, ktorý by mal mať až 8 jadier.

Nový procesor big.LITTLE ARm by mal mať dve štvorjadrové jadrá. Prvé „štvorjadro“ by malo mať taktovanie  1.8GHz a mal by to byť procesor založený na ARM Cortex-A15, ktorý by mal urobiť všetku „špinavú prácu“. Druhá časť procesora by mala byť tvorená „štvorjadrom“ s taktovaním 1.2GHz založeným na Cortex-A7. Tento by mal byť využívaný vtedy, keď nie je potrebný vysoký výkon zariadenia.

Očakáva sa, že oba procesory by mali byť vytvorené 28 nanometrovou technológiou výrobného procesu, no je ťažké teraz povedať, akú budú mať nové procesory spotrebu energie. Využitie Samsung vidí najmä v segmente mobilných telefónov, no pravdepodobne neobíde ani časť trhu s tabletmi.

Všetky potrebné a podrobnejšie informácie by sme sa mohli dozvedieť už počas budúceho roku vo februári, keď Samsung plánuje predstavenie novinky big.LITTLE na Solid-State Circuits Conference.

Zdroj, foto: EETimes, MiraCD, Engadget 

21.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+