MojAndroid

Samsung má vo svojom portfóliu niekoľko inteligentných zariadení, ktoré nepatria len do kategórie smartfónov. V ponuke má rôzne Smart TV, notebooky, príslušenstvo a samozrejme aj fotoaparáty, ako napríklad zatiaľ nepredstavený NX3000. Práve tieto patria do kategórie Smart fotoaparátov, ktoré ponúkajú skutočne bohaté možnosti zdieľania, úpravy fotografií a nastavení. Jednou z funkcií, ktorú je možné so smart kamerami Samsungu robiť, je aj sledovanie live stream videa na diaľku na svojom smartfóne. Fotoaparát sa tak môže razom premeniť na bezpečnostné zariadenie alebo na baby monitor.

Stačí vám k tomu aplikácia, ktorú stiahnete priamo z obchodu Play. Pomocou nej je možné sledovať video, ktoré zachytí fotoaparát pripojený cez WiFi. Navyše, natáčanie videa môže byť aktivované aj prostredníctvom zvuku alebo pohybu, na ktorý budete upozornení notifikáciou priamo na smartfóne alebo tablete. Ak dieťa začne plakať alebo sa do zorného poľa kamery dostane pohybujúci sa objekt, automaticky sa spustí aj nahrávanie videá, ktoré je možné si pozrieť neskôr. V prípade horších svetelných podmienok sa dá okolie osvetliť pomocou vstavanej LED diódy.

Nová aplikácia je určená pre smartfóny s Androidom 4.0 a vyšším a bude fungovať s najnovšími smart kamerami od Samsungu, ktoré túto funkciu podporujú. Aplikácia je zadarmo dostupná v obchode Play.

28.4.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+