MojAndroid

Prvý Exynos čip spoločnosti Samsung vylepší v roku 2021 zabudovaný informačno-zábavný systém vo vozidlách Audi. Čip Exynos Auto V9 je 8-nanometrový a je vybevený ôsmimi jadrami ARM Cortex-A76 s maximálnou rýchlosťou 2.1 GHz. Spoločnosť Samsung vďaka tomu sľubuje prémiové zvukové zážitky, či multi-screen možnosti (podpora až šiestich displejov a dvanásť pripojení ku kamerám). Exynos Auto navyše obsahuje aj ARM Mali G76 GPU, HiFi 4 audio digitálny procesor a inteligentnú jednotku neurónového spracovania.

Dalo sa očakávať, že Samsung takýto čip predstaví, pretože táto informácia bola zverejnená už v roku 2017 po uzavretí partnerstva Samsungu s Audi. Počiatky vzťahu medzi spoločnosťami siahajú až do roku 2015, kedy sa Samsung stal prvým dodávateľom pamäte pre Progressive SemiConductor Program. V októbri minulého roka zas Samsung odhalil, že bude dodávať OLED displeje pre prvé elektrické auto Audi – E-Tron. Kórejský tech gigant taktiež vyrába auto čipy pre inteligentné vozidlá.

Takéto partnerstvá nie sú výnimočné

Spoločnosť Samsung nie je jediná, ktorá sa angažuje vo výrobe dielov pre elektrické vozidlá. Napríklad procesory Qualcomm sú srdcom Android informačno-zábavného systému Panasonic zariadení. Taktiež BlackBerry má pod palcom systém QNX pre autá Volkswagenu. NVIDIA a Mercedes majú spolu uzavreté partnerstvo, v ktorom NVIDIA poskytuje tiež systém pre ich vozidlá, ktorý je založený na báze umelej inteligencie.

6.1.2019
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+