MojAndroid

Najväčší súdny patentový spor, ktorý viedli spoločnosti Apple a Samsung v Kalifornii, je u konca. Juhokórejská spoločnosť zaplatí americkému výrobcovi približne 930 miliónov dolárov (v prepočte asi 670 miliónov eur) ako “náhradu škody”. Sudkyňa Lucy Koh však zamietla žiadosť Apple o zákaz predaja zariadení Samsung na americkom trhu.

Spor sa začal v roku 2012 a na základe prvého verdiktu mal Samsung zaplatiť Apple 1,05 miliardy dolárov za porušovanie jej patentov. Samsung sa však proti rozsudku odvolal a poukázal na viaceré nezrovnalosti v jeho odôvodnení, na základe ktorých žiadal zníženie uvedenej sumy. V novom procese bola nakoniec výška náhrady škody znížená na 929,8 milióna dolárov.

Tým je prípad definitívne uzavretý a rozsudok je už platný, patentové vojny medzi oboma spoločnosťami však nekončia. Apple už podalo na Samsung ďalšiu žalobu, ktorá sa okrem iného týka smartfónu Galaxy S III. Keďže spoločnosti nedospeli k mimosúdnej dohode, proces sa začne už koncom tohto mesiaca.

Zdroj: gsmarena.com

8.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+