MojAndroid

Spoločnosť Samsung chystá tento rok novinku pre majiteľov zariadení so systémom iOS. Niektoré svoje aplikácie prinesie v priebehu tohto roku aj pre majiteľov iPhonov a iPadov. Už teraz Samsung ponúka niektoré svoje tituly v obchode App Store, no tento rok by mali pribudnúť ďalšie.

s-health-1

Informácia ešte nie je oficálna, no podľa portálu SamMobile pochádza z dôveryhodných zdrojov. Novinka bude spreádzať inteligentné hodinky Gear S2, ktoré by mali byť už čoskoro schopné fungovať aj so zariadeniami so systémom iOS. Zdá sa, že Samsung plánuje väčšie prepojenie svojich služieb aj so smartfómi konkurenčnej platformy. Najdôležitejšou aplikáciou od Samsungu, ktorá sa čoskoro objaví v App Store, je Gear Fit Manager. Spolu s dostupnosťou najnovšieho nositeľného zariadenia pre iOS pribudne aj podpora pre obľúbenú aplikáciu S Health.

Okrem toho ale získajú používatelia zariadení so systémom iOS prístup aj k ďalším aplikáciám. Samsung pravdepodobne vylepší podporu pre niektoré svoje aplikácie v obchode App Store, ako napríklad Smart Camera. Používatelia iPhonov tiež získajú prístup ku Galaxy View prostredníctvom aplikácií Remote Control a Family Square. Je zrejmé, že Samsung chce zabezpečiť dostupnosť svojich ďalších zariadení a služieb aj pre majiteľov zariadení iných platforiem a primárnym záujmom spoločnosť aj naďalej zostane podpora pre zariadenia s Androidom, resp. ich vlastným operačným systémom Tizen.

Zdroj: Sam Mobile via Android Authority

26.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+