MojAndroid

Spoločnosť Samsung už pri neslávne známom modeli Galaxy Note 7 predstavila novinku pre ochranu citlivých informácií. Nejde len o skener očnej dúhovky, ale takisto o špeciálne zabezpečený priečinok. V tomto priečinku ste si mohli uložiť vaše osobné údaje, či citlivé informácie ako kontakty, e-maily, dokumenty, audio/video súbory a poznámky, a to všetko ste si mohli zabezpečiť formou skeneru očnej dúhovky, odtlačku prsta alebo heslom/PIN kódom. Po zastavení predaja sa Samsung nechce vzdať týchto vychytávok a prináša množstvo z nich na svoje súčasné vlajkové lode Galaxy S7 a S7 Edge.

 

Sekcia spätnej väzby od zákazníkov prezrádza, že jednou zo softvérových vylepšení by mohli byť aj tieto špeciálne zabezpečené priečinky. Otázkou ostáva, či Samsung stihne priniesť toto zlepšenie bezpečnosti už v najnovšej aktualizácii na Android 7.0 Nougat. Súčasná Beta verzia Androidu 7.0 pre modely série Galaxy S7 prináša vylepšenia ako nový Always-on displej či technológiu Samsung Pass, ale spomínanú novinku pre zlepšenie ochrany osobných údajov zatiaľ neponúka. Samsung však pridáva možnosť uvedenia tejto funkcie medzi Samsung Apps ako samostatnú aplikáciu a používatelia si tak budú môcť vybrať, či novinky pre zabezpečenie budú využívať alebo nie. Výrobca zatiaľ nezverejnil žiadny konkrétny dátum vydania spomínaných nových funkcií pre zabezpečenie údajov, no akonáhle budú dostupné na našom území, tak vás o tom budeme informovať.

Náš tip
Samsung Galaxy S7 a S7 edge dostanú aktualizáciu priamo na Android 7.1.1 Nougat

Zdroj: phonearena.com

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+