MojAndroid

Spoločnosť Samsung ukazuje v týchto dňoch príkladnú softvérovú podporu. Podľa portálu GSMArena aktualizuje viac ako 5 rokov staré vlajkové lode Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+. Aby toho nebolo málo, tak aktualizácia podľa portálu SamMobile mieri aj ich predošlú generáciu Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge.

Aktualizácie opravujú stabilitu GPS

V protokole zmien firmvéru G95*FXXUCDVG4 pre sériu Galaxy S8 je napísaná len jedná zmena a to, že stabilita GPS bola vylepšená. To neznie ako dosť na to, aby sa zohľadnila veľkosť sťahovania 420 MB. Je však možné, že v aktualizácii existujú nejaké ďalšie opravy, len neboli dosť dôležité na to, aby ich výrobca spomenul. Verzia systému je naďalej Androide 9.0 Pie s bezpečnostnou opravou z 1. apríla 2021.

Samsung Galaxy S8+ | Zdroj: Ondrej Ličko

Vlajkové lode Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge zase dostávajú aktualizáciu s verziou firmvéru G93xFXXU8EVG3. Tieto smartfóny boli naposledy aktualizované v novembri 2020, čo sa považovalo za ich poslednú aktualizáciu. Samsung však teraz prekvapil aj ich majiteľov a nová aktualizácia by mala taktiež opravovať stabilitu GPS.

Samsung Galaxy S7 Edge | Zdroj: Matúš Kapusta

Systém by vám mal dostupnosť aktualizácie oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia > Aktualizácia softvéru> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách sa činí aj konkurencia. Séria Xiaomi 12 dostáva stabilnú beta verziu Androidu 13. Modelový rad Honor 50 získal na Slovensku update na Android 12 s grafickým rozhraním Magic UI 6. Treba tiež spomenúť, že používateľská nadstavba MIUI 13.1 pre smartfóny značky Xiaomi je tiež konečne k dispozícii.

Náš tip
Novinka Huawei nova Y70: 4 dôvody, pre ktoré si zaslúži pozornosť
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
24.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+