MojAndroid

Spoločnosť Samsung ďalšími bezpečnostnými aktualizáciami potvrdzuje, že posledný rok patrí z pohľadu softvérovej podpory k najaktívnejším výrobcom. tento týždeň sa ich dočkali dve série vlajkových lodí z roku 2019.

Samsung Galaxy 10

Náš čitateľ Matej nás upozornil na novú aktualizáciu, ktorú na Slovensku dostáva staršia vlajková loď Samsung Galaxy S10. Aktualizácia má číslené označenie G973FXXSCFUH5 a veľkosť 137,45 MB. Mala by obsahovať septembrovú bezpečnostnú záplatu, ktorá opravuje niekoľko desiatok chýb a zraniteľnosti v systéme Android 11.

Galaxy S10 aktualizácia | Foto: čitateľ Matej

Vylepšená by mala byť aj stabilita systému a nadstavby One UI 3.1. Okrem základného modelu by mali rovnakú aktualizáciu v týchto dňoch obdržať aj kompaktná verzia Galaxy S10e a vyšší model Galaxy S10+.

Samsung Galaxy Note 10

Na redakčný smartfón Samsung Galaxy Note 10 nám zároveň prišla iná bezpečnostná aktualizácia s číselným označením N970FXXU7FUH3. jej veľkosť je až 987,22 MB a obsahuje augustovú bezpečnostnú záplatu. Tá by mala opravovať okolo 40 bezpečnostných chýb a zraniteľnosti v systéme Android 11 a nadstavbe One UI 3.1.

Galaxy Note 10 aktualizácia | Foto: Redakcia

Podobnú aktualizáciu by mal na Slovensku obdržať aj vyšší model Samsung Galaxy Note 10+. Systém by vás mal na aktualizáciu upozorniť automaticky. Pokiaľ sa tak nestane, tak si jej dostupnosť môžete overiť v sekcii Nastavenia -> O telefóne -> Aktualizácia softvéru. Pred inštaláciou sa určite ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je samozrejme aktívna aj konkurencia. Spoločnosť Huawei už síce nevyvíja smartfóny so systémom Android, ale nedávno nezabudla aktualizovať starší model Huawei P Smart 2019 na nadstavbu EMUI 10. Populárna značka OnePlus aktualizovala veľmi úspešný smartfón strednej triedy OnePlus Nord na novú verziu Oxygen OS. Lacným modelom OnePlus Nord N10 a N100 zase priniesla augustovú bezpečnostnú záplatu.

Náš tip
Android 12: Posledná beta verzia prináša zaujímavé vizuálne zmeny

 

10.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+