MojAndroid

Už nejaký čas nachádzame v baleniach vlajkových lodí značky Samsung pribalené slúchadlá AKG. Tento tradičný výrobca audio príslušenstva je známy dôrazom na kvalitu zvuku, o čom sa teraz budú môcť presvedčiť aj slovenskí používatelia. Samsung totiž do slovenských obchodov prináša päticu slúchadiel AKG.

Prémiové aj dostupnejšie riešenia

„Dlhoročná skúsenosť spoločnosti AKG v oblasti vývoja a inovácie zvukovej techniky je v rámci trhu neporovnateľná, a sme tak veľmi hrdí na novo predstavené produkty, ktoré ponúkajú štúdiovú kvalitu zvuku všetkým zákazníkom,“ uviedol Marcus Deveaux, produktový manažér slúchadiel AKG a mobilného príslušenstva v spoločnosti Samsung Electronics Czech and Slovak. „Nové bezdrôtové slúchadlá AKG sprostredkujú užívateľovi hudobný zážitok presne v takom podaní, v akom ho vytvoril sám umelec. Zákazník si z pätice slúchadiel môže vybrať tie, ktoré najlepšie zodpovedajú jeho potrebám. Či už sú to modely s dlhou výdržou batérie alebo s funkciou Noise Cancelling.“

Na Slovensku sa budú predávať štupľové slúchadlá, slúchadlá na uši a aj slúchadlá okolo uší s cenami od 99 do 349 EUR za prémiový model AKG N700NC. Ceny, farebné prevedenia a informácie o začiatku predaja nájdete v tabuľke nižšie.

Produkt

Farby

Odporúčaná maloobchodná cena

Dostupnosť

AKG N700NC

strieborná

349 €

koniec júna

AKG Y500

čierna, modrá, zelená, ružová

149 €

17. júna

AKG N200A

čierna, modrá, biela, oranžová

129 €

začiatok júla

AKG N200NC

čierna

249 €

začiatok júla

AKG Y100

čierna, modrá, zelená, ružová

99 €

koniec júna

Vlajková loď s potláčaním okolitých ruchov

Najdrahším aj najlepšie vybaveným modelom z portfólia AKG na našom trhu bude model AKG N700NC. Ako naznačuje koncovka názvu, slúchadlá prinesú Noise Canceling, čiže aktívne potláčanie okolitých ruchov. Ide o prémiové zariadenie s vynikajúcim zvukom a elegantnou konštrukciou, ktoré už v týchto chvíľach testujeme v redakcii.

Okrem toho ale zaujmú aj slúchadlá AKG Y500. Tie totiž prinášajú extrémnu výdrž na jedno nabitie – až 33 hodín. Ide o menší model, ktorý nezakrýva celé uši a umožňuje preniknúť okolitým ruchom, aby ste lepšie vnímali prostredie okolo vás. Tomu pomáha aj funkcia Ambient Aware, ktorá reprodukuje niektoré ruchy do uší, aby ste napríklad vnímali zvuky na ulici či na chodníku.

Fanúšikov štupľových slúchadiel poteší model AKG N200A. Ten prináša odolnosť IPx7, takže ich môžete aj ponoriť do vody. Na jedno nabitie vydržia až 8 hodín, takže vám bez nabíjania vydržia aj niekoľko tréningov. Ak máte radi štuple, no uprednostňujete pohodlie pred športovými funkciami, poteší vás zasa model AKG N200NC, ktorý tiež ponúka aktívne potláčanie okolitých ruchov. Ak je pre vás zasa najdôležitejšia cena, potešia vás dostupné slúchadlá AKG Y100, ktoré sa predávajú už za 99 EUR. Nižšie si môžete pozrieť ďalšie špecifikácie jednotlivých modelov.

 

N700NC

Y500

N200A

N200NC

Y100

Typ slúchadiel

Cez uši

Na uši

Do uší

Do uší

Do uší

Váha

261 g

230 g

21 g

76 g

24 g

Výdrž na jedno nabitie

20 hodín

33 hodín

8 hodín

10 hodín

8 hodín

Doba nabíjania na 1 hodinu prehrávania

10 minút

5 minút

10 minút

Nie je k dispozícii

15 minút

Režim Ambient Aware

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Funkcia Talk Through

Áno

Nie

Áno

Áno

Nie

Technológia Noise Cancelling

Áno

Nie

Nie

Áno

Nie

Bluetooth 4.2

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Farby

Strieborná

Čierna, Modrá, Zelená, Ružová

Čierna, Modrá, Biela, Oranžová

Čierna

Čierna, Modrá, Zelená, Ružová

Ďalšie funkcie

Automatické pozastavenie hudby pri zložení slúchadiel

Vodoodolnosť IPx7

Odporúčaná maloobchodná cena

349 €

149 €

129 €

249 €

99 €

 

14.6.2019
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+