MojAndroid

V blízkej budúcnosti sa očakáva, že Samsung predstaví One UI 6.1.1 spolu s uvedením Galaxy Z Flip6 a Galaxy Z Fold6. Pripravovaná verzia nadstavby operačného systému by mala priniesť mnoho nových Galaxy AI funkcií, pričom detaily o jednej z týchto funkcií boli poodhalené na X, informuje SamMobile.

Mohlo by vás zaujímať:

Podľa spoľahlivého tipstera IceUniverse (@universeice), One UI 6.1.1 prinesie funkciu, ktorá umožní používať AI na kreslenie na portrétne fotografie a aplikovať tak rôzne štýly. Hoci neboli poskytnuté podrobné informácie o tejto funkcii, vyzerá to tak, že budeme môcť kresliť (pravdepodobne pomocou pera S Pen) na portrétne obrázky zachytené na telefóne, pričom zariadenie zmení štýl portrétových obrázkov na základe kresby.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra

Táto funkcia použije umelú inteligenciu, čo znamená, že bude dostupná len na prémiovejších Galaxy smartfónoch a tabletoch. Môže byť obmedzená na zariadenia využívajúce S Pen, no to teraz nemôžeme s určitosťou potvrdiť. Funkcia bude pravdepodobne tiež vydaná pre zariadenia, ktoré sú oprávnené na aktualizáciu One UI 6.1.1 a už majú Galaxy AI funkcie.

Dotykové pero by malo byť podmienkou

Zvyčajne sú funkcie One UI x.1.1 vydávané len pre zariadenia Galaxy Tab a Galaxy Z série. Avšak tento rok One UI 6.1.1 údajne prinesie mnoho nových Galaxy AI vlastností, ktoré budú dostupné pre kompatibilné zariadenia Galaxy S, Galaxy Tab a Galaxy Z série. Aktualizácia však nebude nazývaná One UI 6.1.1 na telefónoch série Galaxy S. Bude sa nazývať One UI 6.1.

Predchádzajúca správa tvrdila, že nová aktualizácia tiež prinesie funkciu, ktorá umožní používateľom prevádzať hrubé skice na reálne vyzerajúce kresby a obrázky v Samsung Notes. Táto možnosť bude obmedzená na zariadenia s S Pen, ako je Galaxy S24 Ultra, Galaxy Tab S9 a Galaxy Z Fold5.

Aktualizuje aj konkurencia. Napríklad taký Honor Magic V2 dostal aktualizáciu na MagicOS 8.0 len nedávno. Rovnako aj Xiaomi stále rozširuje pôsobenie svojho HyperOS už aj na staršie modely.

Náš tip
Slepý fototest: Honor Magic6 Pro, Google Pixel 8 Pro, Xiaomi 14. Vyberte najlepšie fotografie!

20.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+