MojAndroid

Patentové nároky voči takmer všetkým výrobcom, a dodávateľom operačného systému Android, sú zo strany spoločnosti Apple studnicou bez dna. Po predbežnom opatrení na Samsung Galaxy Nexus  a odvolaní sa Samsungu, prichádza odpoveď v podobe úzkej spolupráce spoločnosti Samsung so spoločnosťou Google. Spoločne tak budú bojovať na obhájení Galaxy Nexus pred americkými súdmi.

Samsung sa vyjadril pre Korea Times: „Je ešte príliš skoro, aby sme sa vyjadrovali k nášmu plánu na súdoch, ale budeme sa snažiť získať ďalšie licenčné poplatky od Apple, ktorý využíva naše technológie.“

Samsung momentálne požaduje 2,4 percenta z maloobchodnej ceny zariadení Apple za používanie patentov. Obe spoločnosti, Samsung aj Google, sú vyšetrované komisiami v EU a USA za to, či svoje patenty nezneužívajú na to, aby držali konkurenciu v šachu, respektíve, či patenty využívajú v súlade s právom, v prípade spoločnosti Google a súvisiacim odkúpením Motorola Mobility.

Navyše, v prípade predbežného opatrenia bude musieť, na jeho plnú platnosť, zaplatiť Apple približne 96 miliónov dolárov. Uvidíme, ako sa bude bitka vyvíjať.

Zdroj, foto: Kórea Times

3.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+