MojAndroid

Spoločnosť Samsung vymyslela skvelý spôsob, ako spropagovať technológiu 8K. Rozhodli sa natočiť 8K film na svojich vlajkových smartfónoch, píše Yonhap News Agency.

Juhokórejský romantický film bude mať názov Untact a natočený bude v 8K rozlíšení s pomerom strán 16:9. Použité budú zariadenia Samsung Galaxy S20 a Samsung Galaxy Note 20. Profesionálne kamery budú použité iba pri natáčaní špeciálnych scén, ktoré si to vyžadujú. Vytvoril ho režisér Kim Jee-won, ktorý je známy svojim remakom filmu Dobrý, zlý a škaredý (2008) a hollywoodskym trilerom Konečná (2013). V hlavných úlohách budú hrať herečka Kim Go-eun a herec Kim Ju-hun.

Samsung uviedol, že projekt je zameraný na propagáciu technológie 8K a jej ekosystému zákazníkom. Budúci mesiac otvoria v Soule dve 8K kiná, kde budú film premietať na svojich 8K QLED televízoroch. Kapacita miest bude obmedzená, takže záujemcovia si musia do 2. októbra zarezervovať miesto na premietaní.

Herci a režisér oznamujú natáčanie 8K filmu

Čo znamená 8K?

8K označuje štandard s najvyšším rozlíšením, ktorý ponúka štyrikrát viac pixelov ako 4K rozlíšenie a 16-krát viac pixelov ako Full HD rozlíšenie. Skratka 8K je odvodená od počtu pixelov, ktorých je na šírku približne 8 tisíc. Technológia patrí do rodiny Ultra HD rozlíšení, takže sa môžete stretnúť aj s označením Ultra HD 8K alebo 8K UHD.

Dnes už je táto technológia pomerne dostupná a samotný Samsung ponúka veľa produktov, ktoré ju podporujú. Či už sú to 8K televízory alebo smartfóny podporujúce nahrávanie 8K videí. Ceny zariadení, ktoré túto technológiu podporujú sú bohužiaľ ešte stále vysoké. Avšak pred pár rokmi to tak bolo aj s technológiou 4K a dnes už ju podporujú aj lacné zariadenia.

Náš tip
Samsung One UI 3.0: Čo prinesie nová verzia populárnej nadstavby?

21.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+