MojAndroid

Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť MediaTek plánuje vyrobiť prvý 8-jadrový procesor v pravom zmysle slova. Rovnako sme vás informovali o tom, že MediaTek počíta s konkurenciou od ďalších výrobcov, pričom sa najrýchlejšie príležitosti chytil Samsung, ktorý rovnako ohlásil výrobu procesora s 8 rovnocennými jadrami.

23789_06_samsung_confirms_next_galaxy_smartphone_will_sport_exynos_4_quad_processor

Samsung by mal svoje riešenie ponúknuť v podobe nového procesora so zatiaľ neznámym kódovým menom. Na trh by sa mal dostať už v budúcom roku, pričom by mal prísť s podobným riešením, ako ponúka MediaTek. Procesor tak bude disponovať 8 plnohodnotnými jadrami, namiesto jadier big.LITTLE, ktoré Samsung ponúka vo svojich aktuálnych 8-jadrových procesoroch Exynos 5 Octa. Je zaujímavé vedieť, akým smerom sa uberá vývoj mobilných procesorov a ak všetko, čo sme o 8-jadrových procesoroch písali, bude pravda, tak budúci rok bude patriť práve im. Aký máte na 8-jadrové procesory názor vy? Ide len o marketingový ťah alebo v reálnom používaní nájdu naozaj využitie?

Zdroj: PhoneArena

30.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • tomas

    Jasné že ide o marketingový ťah, načo to niekomu bude… Reálne sa viac vyťaží so softvérových vylepšení, ako s uvedením nového 8 core-u. A úplne to zníči 5.0 key lime pie ktorý má plynulo ísť aj na low end zariadeniach

  • Marek Ďurovič

    Dnes sa ten výkon možno nevyužije, ale inovácie nás posúvajú dopredu. Mnoho výrobcov sa snaží udržať alebo zvýšiť zisk, a preto sa často stretávame so zvyšovaním jadier. Niektorý budú nadávať načo je to dobré, a keď si uvedomia, že jednotlivé divízie v spoločnosti (napr samsung nie je prepojene) a preto sa softvér v ich zariadeniach až tak neaktualizuje, a inovácie v CPU idú závratnou rýchlosťou (určujú to aj peniaze v danej divízií).
    A ďalší podnet je, že ak chcete novší Android, kúpte si nový mobil. Čím zvyšujú svoj obrat, ľudia si tak kúpia mobil každý rok či dva.

    A samotný vývoj CPU a hardvéru nemá na starosti Google. Google sa stará o vývoj Androidu a to či ide vývoj pomalšie ako HW vývoj on “nemôže”. Vždy to tak bolo, je to aj príklad Windows xp.

+