MojAndroid

Spoločnosť Samsung má odpoveď na smartfóny s 5x optickým priblížením, ktoré v posledných mesiacoch predstavili firmy Oppo a Huawei. Je ňou nový fotoaparát pre smartfóny s 5x optickým priblížením, ktorý môžeme očakávať už v najbližších vlajkových lodiach výrobcu. Výhodou je, že snímač je extrémne tenký a nevystupuje z tela telefónu.

Menší, ako pri 2-násobom priblížení

O novinke informovala divízia Samsung Electro-Mechanics, ktorá potvrdila, že nový fotoaparát sa dostal do masovej výroby. Samozrejme, zatiaľ nie je potvrdené, ktorý telefón bude prvý s najnovším fotoaparátom, no je možné, že to bude už Samsung Galaxy Note 10, ktorého predstavenie sa očakáva v druhej polovici roka.

Nový fotoaparát prichádza krátko po tom, čo Samsung odkúpil spoločnosť Corephotonics, ktorá pomáhala pri vývoji fotoaparátov so zoomom práve pre spoločnosť Oppo. Výsledkom je fotoaparát, ktorý bude priblížením konkurovať tým najlepším na trhu, no bude mať aj jednu veľkú výhodu. Hrúbka celého modulu je totiž iba 5mm, vďaka čomu fotoaparát nebude vôbec vystupovať z tela telefónu.

Otázna je kvalita fotografií

Dnes už je štandardom používanie modulov s 2-násobným optickým priblížením, pričom tie sú často hrubé až 6 mm. Novinka by tak v tele telefónu mala zaberať ešte menej miesta, čo je naozaj obrovská výhoda. Na druhej strane, spoločnosť Huawei použila pri 5-násobnom snímači periskopický formát uloženia dielov v tele telefónu. Je preto otázne, nakoľko je možné pri takýchto rozmeroch zachovať čo najvyššiu kvalitu výslednej fotografie. S najväčšou pravdepodobnosťou sa to dozvieme už pri predstavení ďalšej vlajkovej lode Samsung.

22.5.2019
Zdroj: SamMobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+