MojAndroid

Samsung chce aj v budúcom roku pokračovať vo svojej trhovej dominancii. Do konca roku 2013 totiž plánuje predať 510 miliónov mobilných telefónov, z ktorých až 390 miliónov majú byť smartfóny. Informuje o tom zahraničný portál unwiredview s odvolaním sa na neoficiálne zdroje z dodávateľského reťazca spoločnosti. V tomto roku predal Samsung 420 miliónov mobilných telefónov – v roku 2013 sa tak očakáva nárast v počte predaných kusov až o 20%.

V budúcom roku sa má v globálnom merítku predať približne 800-900 miliónov smartfónov, čo znamená, že Samsung si z tohto počtu ukrojí približne 40% podiel. Odvážne plány spoločnosti, by mohol naplniť predaj nových vlajkových lodí Samsung Galaxy S IV a Galaxy Note 3, ktoré by mali byť predstavené v priebehu budúceho roka. Počet predaných smartfónov bude chcieť spoločnosť samozrejme podporiť aj predajom súčasných modelov a zariadení strednej a nižšej triedy.

Niektorí analytici odhadujú, že Samsung by mohol reálne predať 250-300 miliónov smartfónov. Či sa podarí spoločnosti naplniť svoje plány a očakávania pre rok 2013, sa však dozvieme až na budúci rok.

27.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+