MojAndroid

Spoločnosť Samsung je už dlhšie známa výrobou vlastných fotoaparátov. Tie vyrába predovšetkým pre vlastné modely, no dodáva ich aj iným výrobcom. Aktuálne vyvíja nový snímač s rozlíšením až 150 megapixelov.

Vysoké rozlíšenie a nová technológia Nonacell

Nový fotoaparát spoločnosti Samsung by mal mať rozlíšenie až 150 megapixelov. Údajne by mal využívať novú technológiu Nonacell, ktorá bola použitá aj pri fotoaparátoch modelu Galaxy S20 Ultra.

Konkrétne bol v tomto smartfóne použitý snímač ISOCELL Bright HM1, ktorý produkuje snímky s rozlíšením 12 megapixelov. Technológia Nonacell v kombinácii s pripravovaným fotoaparátom by mala dokázať spojiť až 9 pixelov do jedného, čím by malo byť možné dosiahnuť väčšiu absorpciu svetla. To znamená, že výsledné snímky budú mať rozlíšenie 16 megapixelov.

Samsung Galaxy S20 Ultra fotoaparat

Ostatní výrobcovia si už robia zálusk

Portál sammobile.com udáva, že hneď po Samsungu by mala s týmto snímačom prísť na trh aj spoločnosť Xiaomi. Tá ho chce údajne použiť pre novú vlajkovú loď, ktorú plánuje predstaviť už tento rok. V prvom štvrťroku 2021 ho údajne plánujú použiť vo svojich smartfónoch výrobcovia Oppo a Vivo. Tí ho chcú spárovať s doposiaľ nepredstaveným čipsetom Qualcomm Snapdragon 875.

Kedy sa nového fotoaparátu dočkáme?

Aktuálne je veľmi ťažké povedať, kedy začne Samsung umiestňovať nový fotoaparát do svojich smartfónov. Existujú aj domnienky, že ho vyvíja predovšetkým pre svojich zákazníkov v Číne. Tým pádom si nemôžeme byť istí či bude použitý v ďalších modeloch ako napríklad Galaxy Note 20.

Náš tip
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P30 Pro | Vyhodnotenie

18.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+