MojAndroid

S blížiacim sa predstavením nového Samsungu Galaxy Note 10 uniká stále viac a viac informácií. Niektoré z nich sú ale verejné a priamo od výrobcu. Práve medzi také patrí ohlásenie masovej produkcie 12 GB RAM modulu. Výrobca to oznámil nedávno a my si môžeme byť takmer istí, že ho už čoskoro uvidíme v novej vlajkovej lodi.

Je výkonnejší a úspornejší než predchodca

Nových 12 GB LPDDR5 mobilnej DRAM sa začalo vyrábať potom, čo to ohlásil samotný výrobca Samsung. Vzniká tak nádej, že práve tento nový komponent sa objaví aspoň v jednej verzii Samsungu Galaxy Note 10. Podobná situácia sa totiž zopakovala pred rokom, keď mesiac pred predstavením Galaxy Note 9 ohlásil Samsung produkciu 8Gb LPDDR5 DRAM pre smartfóny.

samsung galaxy note 10 12 gb ram
Nová operačná pamäť bude výkonnejšia a úspornejšia než predchodca

Nová RAM bude vzhľadom na tok dát 5 500 MB/s až 1,3-krát rýchlejšia než predchodca, 12 Gb LPDDR4X DRAM, s ktorým sa stretli majitelia modelu Galaxy S10+. Čo sa týka energie, medzigeneračne klesne spotreba energie o 30 percent. No a Samsung prehlásil, že už do konca kalendárneho roka začne s vývojom 16 GM RAM, pravdepodobne pre modely Galaxy S11.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 10 pravdepodobne nepríde so 45 W nabíjačkou v balení

Pevne veríme, že sa nový komponent objaví už 7. augusta v Samsungu Galaxy Note 10. Na jeho predstavení navyše nebude chýbať ani redakcia MôjAndroid.sk. Ak sa na predstavenie tešíte aj vy, napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

19.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+