MojAndroid

Pokiaľ sledujete scénu s vývojármi na Slovensku a v Česku, tak ste rozhodne museli natrafiť aj na titul Machinarium, prípadne Botanicula, ktoré sú dielom jedného českého vývojárskeho štúdia. Naši západní bratia v poslednom čase rozhodne nespali a výsledkom toho je tretí diel hry Samorost. Ten je, rovnako ako predošlé dva spomínané tituly, výnimočný a vo svete je len málo hier spracovaných na tento spôsob.

V hre sa ocitnete v úlohe malého škriatka so zázračnou flautou, ktorý objavuje svet okolo seba. Čaká na vás niekoľko neľahkých logických úloh, no tešiť sa môžete najmä na netradičnú grafiku a zaujímavú hudbu. Atypickým je aj to, že v hre nenájdete ani jeden dialóg alebo hovorené slovo hlavnej postavy. Celkovo na vás čaká až 9 rôznych svetov, takže sa rozhodne máte na čo tešiť.

Hoci hru nájdete v obchode Play za cenu až 4,49 EUR, ide rozhodne o výnimočnú hru, ktorá by vám nemala vo vašej zbierke chýbať. Jej kúpou navyše podporíte prácu českého štúdia Amanita Design, ktoré si rozhodne podporu zaslúži. Ak vás hra zaujala, stiahnite si ju pomocou odkazu nižšie.

Verzia: 1.467.6
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.467.6
Pôvodná cena: 3,99 €
Aktuálna cena: Zdarma
5.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+