MojAndroid

Minulý rok v januári sme odštartovali prvú slovenskú špecializovanú výstavu zameranú na elektromobily. Prvýkrát sme sa mohli vidieť v priestoroch obchodného centra Bory Mall a už budúci mesiac sa tu budeme môcť vidieť opäť v rámci akcie Salón Elektromobilov 2021.

Výstava elektromobilov v Bory Mall

Akcia Salón Elektromobilov 2021 sa uskutoční od piatka 25. do nedele 27. júna v priestoroch nákupného centra Bory Mall. Priamo na mieste nebudú chýbať zastúpenia všetkých relevantných značiek.

Zblízka si budete môcť obzrieť najnovšie modely elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Okrem samotnej výstavy budú pre vás pripravené aj vozidlá na testovacie jazdy, vďaka čomu si budete môcť vyskúšať, aké je to jazdiť v elektromobile.

Salón Elektromobilov sa teda vracia aj v roku 2021 a už niekoľko týždňov pre vás pripravujeme bohatý program. Elektromobilita na Slovensku naberá na popularite a na cestách jazdí stále viac vozidiel s čisto elektrickým pohonom.

Povedomie o elektrických autách sa zvyšuje a spolu s tým sa otvára množstvo tém, ktoré si zaslúžia pozornosť a my sa im budeme venovať. Počas troch dní si určite nájdete to, čo vás bude zaujímať.

Stále väčší záujem

Slovenskí vodiči sa stále viac zaujímajú elektrické autá a vidieť to aj na našich cestách. S pribúdajúcimi modelmi sa zvyšuje ponuka a vďaka technologickému pokroku sa zlepšujú aj ich parametre. Súčasné elektromobily už dokážu zabezpečiť dojazd 500 a viac kilometrov. Čas strávený na nabíjačke sa dramaticky znižuje a všetky tieto vylepšenia robia elektrické autá atraktívnejšími. Téma elektromobilov sa na Slovensku intenzívne rieši aj na tých najvyšších poschodiach.

Minulý rok bola spustená druhá výzva na budovanie verejne prístupných nabíjacích staníc, tentokrát aj s podporou DC staníc a s rozšírením okruhu žiadateľov aj na podnikateľov. Tento rok by mohlo byť spustené aj tretie kolo dotácií pre nákup elektromobilov a plug-in hybridov. Ďalšou veľkou témou je Plán obnovy, z ktorého pôjde do budovania infraštruktúry nabíjacích a vodíkových čerpacích staníc až 50 miliónov eur.

MojElektromobil.sk: Ste s nami už tretí rok

V októbri 2020 náš partnerský portál MojElektromobil.sk oslávil druhé narodeniny, takže mnohí z vás mu venujete pozornosť už tretí rok. Okrem pravidelných noviniek zo sveta e-mobility pokrýva MojElektromobil.sk aj mnohé zaujímavé témy. Neoddeliteľnou súčasťou webu sú testy elektromobilov a plug-in hybridov. Len tento rok portál otestoval už 22 áut, z toho 9 elektromobilov a 13 plug-in hybridov. S testovanými vozidlami sme tento rok prešli na elektriku už viac ako 6500 kilometrov.

Radi by ste sa stali partnerom Salónu Elektromobilov? Kontaktujte nás.

26.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+