MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Renault s úspešným ZOE

Rozsiahle priestory ponúkajú dostatok miesta na výstavu desiatok aktuálnych a na Slovensku dostupných elektromobilov či plug-in hybridných vozidiel. Na akcii nebudú chýbať odborné prednášky profesionálov, ktorí sa téme elektrických vozidiel venujú dlhodobo a majú s ňou bohaté skúsenosti. Zaujímavé diskusie a výstavu áut doplnia súťaže a určite atraktívna možnosť testovacích jázd vybraných modelov. Jeden z nich bude aj najpredávanejší elektromobil Renault ZOE.

Renault patrí medzi automobilky, ktoré sa elektrifikáciou svojich vozidiel zaoberali medzi prvými. Ich model ZOE sa stal najpredávanejším európskym elektromobilom v roku 2016 a darí sa mu aj naďalej. Je teda jasné, že na akcii Salón elektromobilov 2020 Košice nemôže chýbať.

Najpredávanejší v Európe

Od prvého modelu si toto obľúbené mestské auto prešlo výraznými vylepšeniami, a to najmä po stránke elektrického dojazdu. Aktuálna verzia Renault ZOE má kombinovaný WLTP dojazd až 395 kilometrov. Ide o 25 % nárast oproti prechádzajúcej generácií, čo už plne postačuje aj na dlhšie trasy. Fakt, že nové ZOE patrí medzi najpredávanejšie elektromobily v Európe neprekvapí. Do konca apríla 2020 sa na starom kontinente predalo cez 200 tisíc kusov.

Pôvodné modely sa líšili nielen veľkosťou batérie, ale aj výkonom. Pôvodná batéria s kapacitou 22 kWh bola nahradená 41 kWh článkami, no nakoniec sa kapacitu podarilo zvýšiť až na súčasných 52 kWh. Spomínaný výkon motora rástol taktiež výrazne, a to zo 65 kW až na aktuálnych 100 kW. Vďaka tomu dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 7,1 sekundy. ZOE sa najviac sa darí vo Francúzsku, kde mal v roku 2019 až 70 % podiel na trhu.

Testovacie jazdy a aj na víkend

Priamo na akcii si teda budete môcť vyskúšať jazdu v tomto veľmi úspešnom elektromobile v rámci sérii testovacích jázd. Renault zároveň prináša elektrické ZOE aj do súťaže. Ak pri losovaní padne práve vaše meno, budete sa v Renault ZOE sa budete môcť voziť celý jeden víkend.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
20.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+