MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu. S trojicou vlastných elektrifikovaných modelov dorazí aj kórejská automobilka KIA. Na akcii predstaví dvojicu elektromobilov a jeden aktuálny plug-in hybridný model.

Automobilka KIA patrí medzi silných zástupcov v ponuke čisto elektrických batériových vozidiel. Vo svojej ponuke majú dva kvalitné a obľúbene elektromobily KIA e-Niro a KIA e-Soul. Obe sa zaraďujú medzi tie s vyšším dojazdom, vďaka čomu ich je možné použiť aj pri jazde na dlhšie cesty. V prípade KIA e-Niro presahuje elektrický dojazd 450 kilometrov, zatiaľčo KIA e-Soul atakuje veľmi podobné hodnoty. Obe autá charakterizujú nielen veľmi solídne jazdné parametre, no taktiež ich praktickosť.

Testovacie jazdy

To ešte viac platí pre model e-Niro, ktorý je o pár centimetrov väčší a ponúka viac priestoru nielen vo vnútri, ale aj v kufri. Šikovné elektromobily kórejského výrobcu doplní na akcii aj aktuálny plug-in hybridný KIA XCeed PHEV. Zo skúseností získaných pri vývoji a výrobe elektromobilov vychádza práve tento plug-in hybridný model s veľmi solídnymi parametrami dojazdu. Kia XCeed PHEV aj napriek batérii s kapacitou 8,9 kWh dokáže prejsť v elektrickom režime od 48 do 59 kilometrov, v závislosti od štýlu jazdy a poveternostných podmienok.

Vozidlo je vybavené palubnou nabíjačkou s výkonom 3,3 kW, ktorá aj vzhľadom na kapacitu batériu postačuje pre nabitie do plnej kapacity za menej ako tri hodiny. Tento údaj platí pri nabíjaní z wallboxu alebo verejnej prístupnej nabíjacej stanice – z klasickej 230 V zásuvky sa batéria nabije už pod štyri hodiny. Elektrické modely KIA e-Niro a KIA e-Soul budú vystavené v rámci priestorov obchodného centra Atrium Optima Košice. Plug-in hybridná KIA XCeed však bude dostupná aj na testovacie jazdy!

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
4.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+