MojAndroid

Začiatok septembra bude patriť výstave elektromobilov na Slovensku. Salón Elektromobilov 2020 prebehne v termíne 4. až 6. septembra 2020 v obchodnom stredisku Atrium Optima Košice. Pod jednou strechou sa tu zíde najväčšie zastúpenie elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku.

Salón Elektromobilov 2020 zastrešujú naslovovzatí odborníci z radov výrobcov a distribútorov elektromobilov i prevádzkovateľov nabíjacích staníc, ktorí si pripravili panelové diskusie, prednášky a prezentácie plné zaujímavých informácií a poznatkov. Vďaka tomu sa dozviete odpovede na všetky otázky, ktoré o elektromobilite máte.

Honda s elektrickými novinkami

Medzi významných účastníkov patrí aj slovenské zastúpenie automobilky Honda so svojim elektrifikovaným triom Honda eHonda Jazz Hybrid a Honda CR-V Hybrid.

Vozidlá pritom nebudú len vystavené v priestoroch obchodného centra Atrium Optima Košice. Honda Crosstar a Honda e budú pripravené aj vo vonkajších priestoroch na testovacie jazdy, aby si priaznivci elektromobility, ale aj možní záujemcovia o budúcu kúpu, mohli vyskúšať aké to je jazdiť na elektriku. Veď príďte, a posúďte sami!

HONDA e – stredobod pozornosti

Zaslúženou hviezdou bude nepochybne Honda e, elektrické vozidlo novej generácie z dielne ostrieľaných profesionálov. Jedinečný komplex, ktorý stelesňuje víziu pre jednoduchosť mestskej mobility a zaujme hneď po viacerých stránkach. Začínajúc dizajnom, končiac pri jazdných vlastnostiach.

Honda e je proste mestská štýlovka nabitá technológiami. Presne tak, ako by to človek od moderného elektromobilu očakával. Kompaktný EV je vybavený najmodernejšou technológiou a pokročilým inteligentným pripojením, aby majitelia udržali synchronizáciu s každodenným životom.

To, že s technológiami si skutočne rozumie prezradí už letný pohľad do interiéru. Človeka privíta digitálny kokpit neskutočných rozmerov prepojený s umelou inteligenciou – vlastným digitálnym asistentom. Interiér má svoj vlastný, očarujúci, charakter.

Honda e bola navrhnutá bez kompromisov a so zameraním na funkčnosť a použiteľnosť. Vyznačuje sa hladkým, elegantným a moderným vzhľadom.

Od typických kombinácií predného a zadného svetla LED a štýlového krytu skleneného nabíjacieho portu až po čisté línie a zapustené prvky, ktoré optimalizujú aerodynamickú účinnosť. Pri dynamickej, no absolútne tichej jazde priťahuje pohľady ako magnet.

A to nielen preto, že nemá tradičné spätné zrkadlá. Tie nahradzuje niečo modernejšie. Niečo lepšie. Prepracovaný kamerový systém. Honda e poskytuje komplexný sortiment pomôcok, ktorý sa stará o maximálnu bezpečnosť vodiča pri navigácii po rušných uliciach.

Úplne nová platforma špecifická pre EV bola navrhnutá tak, aby poskytovala zábavný a ľahký elektrický výkon s výnimočnými jazdnými vlastnosťami v mestskom prostredí. Výkonný elektrický motor, kompaktné proporcie, polomer otáčania 4,3 m , rozloženie hmotnosti 50:50 a nízke ťažisko sú kombináciou dodávajúcou vozu športový a dynamický charakter.

Výsledkom je tichá, plynulá a obohacujúca jazda s okamžitým zrýchlením, ktorá umožňuje ľahkú navigáciu po rušných uliciach. Honda e má okrem ovládania jedným pedálom aj dva režimy jazdy: normálny pre pokojnú kultivovanú jazdu mestom a športový, so zvýšenou citlivosťou a odozvou.

Model Honda e Advance poskytuje výkon až 154 koní (113 kW) a pôsobivý krútiaci moment 315 Nm – postačujúci na zrýchlenie vozidla zo stavu pokoja na 100 km/h za 8,3 sekundy. Skvelé rozmery a poctivé zrýchlenie sa podpísali na tom, že Honda e sa v meste cíti ako doma.

Vysokokapacitná batéria s kapacitou 35,5 kWh poskytuje dojazd 222 km (WLTP), pričom na 80 % je možné ju nabiť už za 30 minút rýchleho nabíjania. Unikátny systém riadenia tepla optimalizuje kapacitu batérie pri vysokých a nízkych teplotách, čo umožňuje vozidlu udržať si optimálny dojazd a umožňuje častejšie rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom.

Výhra: HONDA JAZZ Hybrid na celý víkend

Registrovaní účastníci výstavy Salón Elektromobilov 2020 sa budú môcť zapojiť do žrebovania o rôzne ceny. Jednou z lákavých cien je vďaka Honde aj model HONDA JAZZ Hybrid na celý víkend. Šťastný výherca si naplno vyskúša ako vyzerá a chutí jazda budúcnosti.

Nezabudnite sa zaregistrovať, je to úplne bezplatné!

18.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+