MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu. Ford len nedávno uviedol na slovenský trh plug-in hybridnú verziu modelu Kuga, a teda nemôže chýbať na akcii Salón Elektromobilov 2020 Košice.

Model Ford Kuga PHEV je už dostupný aj na Slovensku, pričom jeho cena v základnej výbave začína na sume 37 999 €. Parametrami ide však o najvýkonnejší model v ponuke. Naftový 2 liter s najvyšším výkonom má 140 kW a stojí ešte o dve stovky viac. Plug-in hybridná verzia ide teda ešte vyššie a pri kombinácii benzínového 2,5 litra s elektromotorom je výkon až 165 kW, teda 225 koní.

Nadpriemerný dojazd

Energiu pre elektrickú a hybridnú jazdu zabezpečuje batéria s kapacitou 14,4 kWh. Ide o mierne vyššiu hodnotu, ktorá zabezpečuje dojazd od 56 až do 68 kilometrov, v závislosti od štýlu jazdy. Spotreba paliva je podľa normy WLTP naozaj nízka, a to 1,2 l / 100 kilometrov. Samozrejme, štandardom je podpora nabíjania cez klasickú 230 V zásuvku, kedy sa batéria dobije za 6 hodín. V prípade využitia verejne dostupných nabíjacích staníc sa čas nabíjania skráti takmer o polovicu – teda 3 hodiny a 30 minút.

 

Samozrejmosťou Ford Kuga je dostatok priestoru nielen pre posádku, ale aj pre batožinu. Spoľahnúť sa môžete na objem až 575 litrov v prípade plug-in hybridnej verzie, prípadne si ho môžete výrazne rozšíriť pomocou strešného nosiča. Nová verzia je taktiež nabitá technológiami, ktoré uľahčia každú jazdu a zároveň zvyšujú bezpečnosť na ceste. Systémy auta napríklad sledujú situáciu pred sebou a chránia chodcov či cyklistov, ktorých dokážu včas detegovať. Parkovací asistent vám zase pomôže s parkovaním.

Na akcii Salón Elektromobilov 2020 Košice bude prítomný jeden vystavený kus Ford Kuga PHEV a druhý bude k dispozícii na testovacie jazdy.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
1.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+