MojAndroid

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu. Súčasťou akcie bude aj predajca riešení domáceho nabíjania elektromobilov – internetový obchod EVSE-STORE.

Široká ponuka riešení

Nabíjanie elektromobilov doma je vždy veľmi jednoduché, nakoľko výrobcovia k svojim autám dodávajú štandardné pomalé nabíjačky do 230 V zásuvky. Takéto pomalé nabíjanie ale nemusí byť vždy postačujúce, čo platí najmä pri väčších autách s 50 až 100 kWh batériou. Pri tomto type áut je cez noc možné dobiť iba zlomok batérie zo štandardnej zásuvky, a preto prichádzajú na rad výkonnejšie nabíjačky. Na takéto riešenia sa zameriava predajca EVSE-STORE, ktorý má vo svojej ponuke prenosné nabíjačky, domáce wallboxy či špeciálne prevodníky pre čo najrýchlejšie domáce nabíjanie.

Z pohľadu káblov je ich ponuka naozaj široká – vybrať si môžete z rôznych typov prepojovacích káblov, vrátane Type 1 / Type 2 verzií s podporovaným prúdom až do 32 A. Ich ponuka domácich wallboxov začína od 5-kolíkových 400 V prenosných nabíjačiek s možnosťou domáceho nabíjania z priemyselnej zásuvky s maximálnym prúdom 32 A, teda výkonom až 22 kW. Samozrejmosťou sú aj klasické domáce nástenné wallboxy s podporou nabíjania od 7,4 do 22 kW a funkciou ovládania cez mobilnú aplikáciu.

Riešenia EVSE-STORE sú optimalizované na možnosti už existujúcej elektrickej siete. Tým sa maximalizuje nabíjací výkon a zároveň odpadá nutnosť nákladnej prestavby elektrickej prípojky či s tým spojené zvýšenie mesačnej tarify.

Novinky na trhu

Firma zároveň uvádza na trh svetový unikát – nabíjačku, ktorá rozpozná typ palubnej nabíjačky auta. Sama zistí a optimalizuje nabíjanie trojfázové s výkonom 11 kW – napríklad pre vozidlá Tesla, BMW alebo Mercedes, dvojfázové s výkonom 7,2 kW určené pre Škoda, VW, Seat a nakoniec aj jednofázové s výkonom 6,4 kW pre vozidlá Nissan Leaf, Hyundai Ioniq / Kona alebo Kia e-Niro. Poslednou novinkou na trhu a v ponuke EVSE-STORE je prevodník prúdu GF booster. Ten je určený na kombináciu fáz do jednej silnejšej prípojky. Vďaka tomuto riešeniu môžete nabíjať vaše vozidlo s klasickej 16 A siete vyšším prúdom, a to až 28 A.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
4.9.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+