MojAndroid

Aktualizácia 13.9.2012 

Apple včera predstavil nový iPhone 5 a nebolo až takým veľkým prekvapením, že integruje v sebe technológie 4G. Vyzerá to teda tak, že Apple bude naozaj čeliť žalobám dvoch veľkých spoločností, Samsung a HTC. Či sa podarí u súdu presadiť ich právo na niektoré patenty týkajúce sa konektivity LTE, sa môžeme zatiaľ len domnievať. Viac o iPhone 5 sa dočítate v článku “Apple predstavil iPhone 5, bude konkurovať zariadeniam s Androidom“.

 

pôvodný článok publikovaný 11.9.2012

Zdá sa, že sága na pokračovanie v podobe súdnych sporov víťazstvom Apple proti Samsungu v dizajnových patentoch nekončí, a spoločnosť Samsung vracia na oplátku úder v podobe žaloby na spoločnosť Apple za používanie 4G LTE podpory sietí v iPhone 5.

Denník The Korea Times vydal vyhlásenie s odvolaním sa na zdroje z priemyselných zdrojov, že Samsung žaluje Apple nielen priamo v USA ale aj v Európe. Samsung sa tak rozhodol po tom, čo spoločnosť Apple vyhlásila, že pripravuje predstavenie iPhone 5 na uvedenie na trh v Južnej Kórei, s podporou 4G LTE sietí.

„Apple tvrdil, že súčasné 3G patenty sú štandardné, základné patenty podľa predchádzajúcich záväzkov a termínov. Príbeh okolo patentov na podporu 4G LTE sietí je však mierne odlišný a tieto patenty sú vysoko cenené,“ uviedol zdroj v článku The Korea Times.

Telekomunikační operátori v Južnej Kórei –  SK Telecom a KT – tak budú čeliť problémom, pokiaľ ide aj o marketingovú kampaň na nový iPhone 5 s podporou 4G LTE sietí. Tento krok si nemenovaný manažér spoločnosti Samsung vysvetľuje ako právny útok na vlastníctvo spoločnosti Samsung.

Tip nám poslal náš čitateľ SimSon, ďakujeme.

Aktualizácia (11.9.2012):

Zdá sa, že spoločnosť Apple svojimi novými zariadeniami si poriadne podkúri pod svojim vlastným kotlom. Dnes očakávame predstavenie najnovších zariadení iPad a iPhone od tejto spoločnosti a zdá sa, že pokiaľ sa Apple rozhodol použiť 4G technológiu vo svojich zariadeniach ( čo predpokladáme), poriadne si zavaril. 

Okrem už spomenutej spoločnosti Samsung, si tentoraz na Apple brúsi zuby aj spoločnosť HTC, ktorá má za to, že ak Apple použije technológiu 4G sietí vo svojich zariadeniach, poruší dva patenty, ktoré vlastní spoločnosť HTC od roku 2011 získané za 75 miliónov dolárov. 

Podľa sudcu americkej ITC (International Trade Commission), Thomasa Pendera, ak Apple použije technológie 4G vo svojich zariadeniach, je veľmi pravdepodobné, že jeho zariadenia budú zakázané v bežnom predaji.

Zdroj, foto: ZDNET.com, Svet Androida 

13.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+