MojAndroid
Fero Chovaňák 17.február 2017

Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (ďalej len RÚ), podporí pokrývanie širokopásmovým internetovým pripojením na miestach, kde doteraz nebol. Tzv. biele miesta RÚ pre operátorov zvýhodní o 75% nižšími poplatkami za využívanie frekvencií. Regulačný úrad chce takýmto spôsobom motivovať prevádzkovateľov k budovaniu sietí aj v menej atraktívnych lokalitách. Je to ďalšia z aktivít, ktorou RÚ dlhodobo podporuje zlepšenie pokrytia Slovenskej republiky širokopásmovým prístupom k internetu.

S účinnosťou od 15.02.2017 je pri zriadení prístupového bodu (základňovej stanice vo frekvenčných pásmach nad 1 GHz do 11 GHz), v obci označenej ako biele miesto, potrebná úhrada vo výške len 25 % z celkovej sumy. Čím má obec menej obyvateľov, tým je úhrada nižšia. Výsledkom je, že výstavba sietí je pre operátorov atraktívnejšia a širokopásmový prístup k internetu sa stáva dostupným aj v obciach s nízkym počtom obyvateľov.

Podobnými zľavami sa snaží RÚ motivovať už dlhšie. Napríklad v roku 2012 operátorom pri budovaní sietí v odľahlých oblastiach poskytol plošné zníženie platieb za frekvencie v priemere o 60%.

Zdroj: tlačová správa

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+