MojAndroid

Komerčné lietajúce drony sú jedným z technologických odvetví, ktoré v posledných rokoch prežívajú boom. Mimo hračkárskych dronov sa jedná hlavne o drony na filmovanie okolia z vtáčej perspektívy, napríklad pri športových udalostiach. Pred nejakou dobou sa ale americká spoločnosť Amazon rozhodla začať využívať drony na doručovanie objednaných malých zásielok zákazníkov v službe Prime Air. Možno práve od nej teraz prebrala rovnaký nápad aj ruská pošta. Historicky prvý testovací let dronu za 20-tisíc dolárov sa však skončil fiaskom.

Náš tip
Amazon ukázal donáškové drony z programu Prime Air v reklame s Jeremy Clarksonom

Ruská národná poštová služba svoj zámer implementovať do doručovacích služieb drony otestovala v pondelok 2. apríla 2018. Zariadenie sa snažilo v rámci testovania doručiť historicky prvú zásielku. Slávnostný ceremoniál sa odohral v meste Ulan-Ude, z ktorého mal byť balíček doručený do neďalekého mestečka. Dron úspešne vzlietol, no po pár sekundách letu narazil do trojposchodovej budovy a zrútil sa k zemi. Šesťvrtuľové zariadenie od spoločnosti Rudron/Expeditor 3M spočiatku držalo správny smer, no po dosiahnutí určitej výšky došlo k jeho zmene a následnej kolízii s budovou. Príčiny pádu sú nejasné a v štádiu vyšetrovania. V okolí sa nachádza viac ako 100 WiFi sietí, ktoré mohli signál pozmeniť alebo úplne prerušiť. Pošta bude ale v testovaní pokračovať.

5.4.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

3 odpovede na “Test ruského poštového drona za 20-tisíc dolárov skončil fiaskom”

  1. že by samotného drona ovplivnili wifi siete v okolí tomu neverím je síce poravda že aktuálne je jedna za najoblúbenejšieho pásna pre drony 2.4ghz tak isto ako wifi ale využíva úplne iné frekvenice v tomto pásme naviac toto by bolo vhodné len na relatívne krátku vzdialenosť pri aktuálnych reguláciach a povolených hladinách vyžarovacieho výkonu. naviac stroj za 20tis musí mať aj nejaké záložné systémi presne pre tento prípad minimálne GPS ktoré v prípade doručovania muselo byť určite a dalšie senzori ako ultrazvukový poprípade radar na určenie prekážok v okolí .. podľa mňa buď zlyhal ľudský faktor teda pilot pokiaľ ho malo alebo samotná riadiaca jednoka

Pridaj komentár

+