MojAndroid

Rusko má po novom problém so službou YouTube. Regulačný úrad Roskomnadzor žiada spoločnosť Google, aby na tejto platforme podľa jeho slov prestala šíriť hrozby voči ruským občanom. Informáciu priniesol portál Gadgets 360.

Konkrétne kritizuje reklamy, ktoré majú propagovať pozastavenie ruských komunikačných systémov a zrušenie železničných sietí v Bielorusku. Avšak bližšie podrobnosti, ako napríklad to, kto je autorom týchto reklám, neuviedol. Taktiež tvrdí, že šírenie daných reklám bez akýchkoľvek obmedzení je dôkazom protiruského postoja technologického giganta.

Aj napriek tomu, že spoločnosť Google údajne žiadosti vyhovela a reklamy odstránila, stále existujú dohady o tom, že Rusko zvažuje YouTube na svojom území zakázať. Situácii nepomáha ani fakt, že YouTube nedávno prestal streamovať obsah ruských štátnych médií, pretože šírili proruskú propagandu a dezinformácie o vojenskom konflikte na Ukrajine.

Rusko americké sociálne siete nepotrebuje. Vytvorí si vlastné

YouTube by sa tak pridal k platformám spoločnosti Meta, Facebook a Instagram, ktoré sú v Rusku už niekoľko dní nedostupné. V tomto prípade krajine vadilo, že Meta upravila svoje pravidlá uverejňovania príspevkov tak, aby používatelia mohli zverejňovať nenávistné príspevky voči ruskej armáde.

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev americké sociálne siete ostro skritizoval. Povedal, že Rusko má potrebné nástroje a skúsenosti na rozvoj vlastných sociálnych médií a že praktiky západných spoločností ďalej nestrpí. No zároveň nevylučuje, žeby v budúcnosti mohli byť opäť dostupné. Museli by však preukázať svoju nezávislosť a dobrý vzťah k Rusku a jeho občanom.

Náš tip
Rusi si po zákaze Instagramu vytvoria jeho kópiu. Ukradnú celý jeho dizajn
20.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+