MojAndroid

Bezpečnostná spoločnosť Hold Security upozornila na závažnú chybu v SQL požiadavkach na servery rôznych internetových stránok, vďaka ktorej prišla ruská hackerská skupina k viac ako 1,2 miliarde prihlasovacích údajov. Databázy viac ako 400 000 webstránok posielali Rusom všetko, o čo si požiadali. Celkovo sa im podarilo získať až 4,5 miliardy citlivých údajov, po vymazaní duplikátov získali zhruba štvrtinu z tohto objemu. Ukradnuté dáta navyše obsahujú aj viac ako 540 miliónov e-mailových adries.

alex-holden-hold-security
Alex Holden zo spoločnosti Hold Security tvrdí, že väčšina poškodených webov je ešte stále v ohrození.

Hold Security sa k celému problému postavila so zdravým rozumom a začala na chybu upozorňovať poškodené weby. Menšie stránky a portály sú ale stále v ohrození. Pomerne mladí hackeri (vo veku od 20-30 rokov) získali hodnotný lup, ktorý zrejme premenia na vysokú finančnú odmenu na niektorom z čiernych trhov. V potenciálnom ohrození môžu byť aj slovenskí používatelia, a preto pri akejkoľvek nezvyčajnej aktivite na vašich zahraničných účtoch neváhajte a čo najrýchlejšie si zmeňte aspoň heslo k vášmu kontu.

Zdroj: The New York Times

6.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+