MojAndroid

Aj keď sa situácia môže zdať negatívna a všade sa hovorí ako je rúšok málo, nie je to celkom pravda. Na internete stále nájdete e-shopy, ktoré aj dnes ponúkajú rúška. V horšom prípade je stále možné pozrieť sa na zahraničný e-shop, napr. Gearbest, ktorý vám do týždňa dovezie rúška z Veľkej Británie. Ak chcete širší výber je možnosť obrátiť sa ešte na Čínu, ale tam počítajte s dodacou dobou minimálne tri týždne.

Andreashop.sk má zásoby

Na Slovensku pomerne známy e-shop s elektronikou a domácimi potrebami má na sklade bavlnené aj jednorazové chirurgické rúška.

Bavlnené rúško môžete opakovanie prať a neslúži len na jedno použitie, takže z hľadiska ekológie sa viac oplatí. Z pohľadu ekonomického sa tiež viac oplatí nakoľko za 5,50€ máte rúško, ktoré vám vydrží možno aj niekoľko mesiacov. No niektorí ľudia sú skôr zvyknutí na jednorazové rúška, ktoré nemusíte prať a jednoducho ich po použití vyhodíte. Andreashop má pre nich pripravené balenie 50 kusov.

Rúško

Na Alze nepochodíte

Alza má všelijaké respirátory (dokonca aj s motívom papagájov) akurát, že sú vypredané. Taktiež majú v ponuke zaujímavý produkt s názvom Respilon. Ide o pletený produkt, niečo ako šatku na krk, ktorá je však elastická a vďaka tomu dobre prilieha na tvár. Mala by vydržať 50 pracích cyklov, teda asi dva mesiace.

Respilon nakrcnik

Skúste zahraničie

Zahraničné eshopy sú lepšie vybavené, napr. taký Gearbest má širokú ponuku respirátorov a rúšok. Tam môže byť problém dlhá doba dodania. Väčšinu produktov, ktoré som objavil v rámci EÚ na Slovensko nedovážajú. No jeden som predsa len našiel – 10 ks FFP2 masiek za 65,79€. Z Anglicka by vám mali prísť do týždňa takže to nie je také zlé.

Ide o masky s certifikátom FFP2, takže sa nemusíte báť, že by to boli nejaké nepodarky. Dajú sa opakovane prať.

Ak chcete len jeden respirátor, či prípadne štýlovejší a lacnejší, tak aj pre vás máme niečo. Táto čierna maska s filtrom zachytáva 99,9 % častíc. Je možné si nakonfigurovať aj výplň masky. Dovoz je z Číny.

Rusko

Ak túžite po klasických jednorazových rúškach, dajú sa z Číny zohnať za podstatne nižšiu cenu ako u nás. Až 50 ks v balení len za 27,86€ aj s poštovným.

Náš tip
Ochranné rúška: Neviete ich zohnať? Objednajte si ich
Náš tip
Koronavírus: Cez internet si môžete kúpiť rúška a iné ochranné pomôcky
27.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

Nie je možné pridávať komentáre.

+