MojAndroid

Autori populárnej fitness aplikácie Runtastic vkladajú budúcnosť cvičenia do virtuálnej reality. V najnovšom videu na oficiálnom Youtube kanáli spoločnosti ukázali výsledok počiatočného vývoja niektorých zo svojich posilňovacích cvikov pre okuliare Oculus Rift. Celé rozhranie je navrhnuté tak, aby si používateľ mohol vybrať jednu z rôznych lokalít, ako je napríklad plážový dom, ktorý vidíme na videu a s pomocou virtuálneho trénera precvičoval sériu jednoduchých cvikov.

Spoločnosť Runtastic pokladá tento nápad za prielomový v oblasti fitnessu a do budúcnosti má veľké ambície nasadiť okuliare virtuálnej reality bežcom alebo cyklistom. Virtuálna realita dokáže na jednu stranu ponúknuť možnosť cvičiť s trénerom doma a vidieť svoje úspechy priamo vo virtuálnom svete, no predstava toho, že pre cvičenie si ľudia budú musieť nasadiť okuliare je svojim spôsobom smiešna. Najväčším limitom okuliarov Oculus Rift je momentálne nevyhnutné fyzické prepojenie s počítačom, to znamená, že používateľ nie je nijakým spôsobom mobilný. Kto vie, aké možnosti bude táto technológia ponúkať v budúcnosti.

Zdroj: engadget

16.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+