MojAndroid

RTVS sa pripravuje na nadchádzajúce Majstrovstvá sveta vo futbale v Rusku a robí všetko pre to, aby videli diváci z MS čo najviac. Aj preto budete môcť sledovať všetkých 64 zápasov buď v televízii, alebo online.

Náš tip
Ako sledovať Majstrovstvá sveta vo futbale 2018 na vašom Androide? | NÁVOD

Všetky zápasy naživo v TV alebo online

Chýbať teda nebude ani špeciálny kanál s online vysielaním. Dohromady RTVS odvisiela 56 priamych prenosov a 8 záznamov. Tu pôjde o posledné zápasy základných skupín, ktoré sa hrajú v ten istý čas v rámci jednej skupiny. RTVS na konci základných skupín vyberie zápasy, ktoré by mali byť pre slovenských divákov zaujímavejšie a v televízii odvysiela tie. Zároveň si ale budete môcť online pozrieť živý komentovaný prenos tých zápasov, ktoré sa do televízneho vysielania nedostali. Okrem toho bude každý deň odvysielaný hodinový program s highlightmi zo zápasov z daného dňa, takže aj keď zápasy nestihnete, všetko môžete rýchlo dohnať.

Nová 14-metrová LED stena s virtuálnou grafikou

Už pri prvom živom prenose určite zaujme nové štúdio RTVS, ktoré sme si dnes boli pozrieť priamo v Mlynskej doline. V štúdiu sa nachádza nová 14 metrov lhá LED stena s virtuálnou grafikou a plochou s veľkosťou takmer 40 m2. Virtuálna grafika umožní zobrazovať napríklad podobizne hráčov v štúdiu počas prestávok, pričom RTVS tento prvok šikovne zakomponuje priamo do vysielania.

Kompletný prehľad o futbalových majstrovstvách na jednom mieste

„MS vo futbale sú pre RTVS najväčšou športovou udalosťou tohto roka. Našou snahou je priniesť televíznym divákom atraktívne nové štúdio, profesionálny prístup a silný športový zážitok. Rozhlasovým poslucháčom poskytneme kompletný prehľad o priebehu futbalového šampionátu a  dianie z Ruska odprezentujeme ako dôležitú udalosť v on-line prostredí,” uviedol šéf športovej sekcie RTVS Matej Hajko.

Réžia vysielania z MS vo futbale.

Okrem toho RTVS pripravuje k MS v futbale vlastnú špeciálnu webovú stránku futbal.rtvs.sk. „Futbaloví fanúšikovia na nej nájdu všetky potrebné informácie o vysielaní RTVS zo šampionátu a priebehu turnaja,” doplnil Matej Hajko. Na nej ponúkne naživo online stream zo všetkých 64 zápasov šampionátu, denné spravodajstvo, články, výsledky a krátke zostrihy zo zápasov. Futbaloví priaznivci sa môžu tešiť aj na komunikáciu prostredníctvom sociálnych sietí, kde RTVS poskytne čo najviac informácií o programe na MS, výsledky zápasov a najlepšie momenty.

12.6.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+