MojAndroid

Medzi výrobcami mobilných telefónov sa rozpútal boj o priazeň spoločnosti Google pri výrobe zariadenia Nexus. Najprv vstúpila do „sveta Nexusu“ spoločnosť LG, ktorá vyhlásila, že má záujem o výrobu tohto zariadenia a vlajkovej lodi spoločnosti Google.

Doteraz sme mali možnosť používať Google Nexus od spoločnosti Samsung. Zdá sa však, že rodinka výrobcov tohto zariadenia, ktoré si užíva post prvého mobilného telefónu s Androidom Ice Cream Sandwich a bude medzi prvými, ktoré získavajú aktualizácie, sa čoskoro rozrastie. Hovorí sa o dvoch výrobcoch, ktorí prejavili záujem. Prvým bola spoločnosť HTC a vzápätí sa pridala spoločnosť LG.

Po všetkých riadkoch vyššie by sme nemohli po akvizícii zabudnúť aj na ďalšieho výrobcu, kamaráta spoločnosti Google, Motorola.

Uvidíme v najbližších týždňoch ako sa celý záujem odzrkadlí na výrobkoch ponúkaných pre trh. HTC a ich najnovšia séria „One“ vytrela oči všetkým neprajníkom na tohtoročnom MWC 2012. Pripravuje Samsung Glaxy S III a uvidíme, ktorým smerom, a od ktorého výrobcu, sa nakoniec poberie Nexus.

Zdroj: phandroid.com Foto: HTC, LG

1.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+