MojAndroid

Radoslaw Kedzia je generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Česko a Slovensko a pri príležitosti oznámenia spolupráce s Nay Elektrodom sme mu položili niekoľko otázok.

huawei-radoslawkedziaRadoslaw Kedzia, generálny riaditeľ Huawei Technologies pre Česko a Slovensko

MôjAndroid.sk: Ako vnímate zariadenia Huawei na trhu so smartfónmi a v čom sa podľa vás odlišujú od svojej konkurencie?

Radoslaw Kedzia: Vyvíjame zariadenia, ktoré sa zameriavajú na funkcie, ako aj dizajn a používateľský zážitok. Sústredíme sa predovšetkým na kľúčové funkcie, ktoré sú užitočné pre zákazníka, špeciálne na inováciu v podobe duálneho fotoaparátu, ktorý nájdete na Huawei P9 či na Honore 8. Sú to výnimočné zariadenia a vďaka nim sme na trhu v tejto oblasti lídrami. Okrem toho, naše prostredie navrhujeme tak, aby bolo čo najviac používateľsky prívetivé a ponúkalo funkcie, ktoré budú otestované a ľahko použiteľné. Na slovenskom trhu tiež konkurujeme cenou. S našimi produktami sa snažíme ponúknuť čo najväčšiu pridanú hodnotu za čo najnižšiu cenu.

MôjAndroid.sk: Čo nové pripravujete pre slovenský trh a ktoré nové produkty plánujete uviesť ešte do týchto Vianoc?

RK: Samozrejme, máme tu našu vlajkovú loď Huawei P9, ktorá sa ale ešte do Vianoc začne predávať v novej farbe. Konkrétne v modrej. Tá je určená pre zákazníkov, ktorí sa so svojim smartfónom chcú odlíšiť od iných zariadení predávaných, vo väčšine prípadov, v šedej, čiernej alebo zlatej verzii. Okrem nich si ale budete môcť  zakúpiť cenovo dostupný Honor 8, ktorý je zameraný najmä na mladých ľudí, alebo Huawei P9 Lite.  Navyše, pripravujeme aj štart predaja smartfónu Huawei Nova a tabletu Huawei MateBook. No  budeme mať tiež nový Mate 9, ktorý predstavíme už čoskoro.

MôjAndroid.sk: Čo očakávate od spolupráce s NAY Elektrodom?

RK: Veríme, že prechod na open-market je správny krok nielen pre nás, ale aj pre Slovákov. Ľudia väčšinou kupujú telefóny u operátorov, a to je v poriadku. S mobilnými operátormi máme nastavenú veľmi dobrú spoluprácu, ale veríme tiež v to, že pre ich zákazníka je výhodné, ak má k dispozícii aj iný kanál, kde si môžu zariadenia pozrieť, vyskúšať a kúpiť.

Yi Shi, generálny manažér Huawei Technologies Slovensko, dopĺňa:

Yi Shi, generálny manažér Huawei Technologies SlovenskoYi Shi, generálny manažér Huawei Technologies Slovensko

MôjAndroid.sk: Ktoré z vašich zariadení je podľa vás najväčším trhákom medzi Slovákmi?

Yi Shi: Minulý rok to bol Huawei P8 Lite, tento to bude zas jeho nástupca P9 Lite. Veľkému úspechu sa však tešia aj zariadenia značky Honor.

MôjAndroid.sk: Na Slovensku ponúkate pre majiteľov Huawei P9 a P9 Plus VIP servis, plánujete ho rozšíriť aj na iné zariadenia?

Yi Shi: Prémiový servis poskytujeme pre všetkých zákazníkov, ktorí si zakúpia smartfóny P9 a P9 Plus. Verime týmto produktom natoľko, že k nim poskytujeme aj VIP servis. Ten zahŕňa predĺženú 3 ročnú záruku a možnosť výmeny displeja počas prvých 3 mesiacov od zakúpenia zariadenia. 

Emil Huraj, obchodný a marketingový riaditeľ NAY hovorí o výhodách spolupráce:

Emil Huraj NAY
Emil Huraj, obchodný a marketingový riaditeľ NAY

MôjAndroid.sk: Čo prináša spolupráca Huawei s NAY?

Emil Huraj: V prvom rade, vo všetkých 36 predajniach NAY bude môcť zákazník nájsť celé portfólio značky Huawei, vrátane smartfónov, tabletov, inteligentných hodiniek a náramkov. Pre tých, čo ešte nepoznajú značku Huawei, je k dispozícii vyškolený personál, ktorým vieme túto značku a jej produkty odprezentovať. Zároveň, pre fanúšikov Huawei, ktorých už táto značka na Slovensku určite má, je tu istota, že keď prídu do NAY, dostanú tam všetko čo Huawei ponúka.

MôjAndroid.sk: Aký je najpredávanejší model a koľko produktov značky Huawei ponúkate na svojich predajniach?

EH: Určite P9 Lite.  Ten je najpredávanejší a v rámci značky Huawei ho označujeme aj za tzv.  “hero” produkt. V tej vyššej cenovej kategórii je to Huawei P9, ktorý podáva veľmi dobre čísla. Momentálne máme na predajniach 8 modelov zariadení. Okrem smartfónov série Huawei P, sú to tri tablety, smart hodinky a fitness náramok.

MôjAndroid.sk: Bude súčasťou spolupráce s Huawei aj značka Honor?

EH: Spolupráca sa momentálne týka iba značky a produktov Huawei.

MôjAndroid.sk: Plánujete rozšíriť spoluprácu aj na dcérsku značku Honor?

EH: Uvidíme…

MôjAndroid.sk: Aké ďalšie služby ponúkate svojim zákazníkom okrem VIP servisu pre Huawei P9?

EH: Okrem toho, že svojim zákazníkom ponúkame niektoré nadštandardné služby. To čo je u nás podstatné je spôsob nakupovania na splátky, kde ponúkame zákazníkom 0% financovanie. Ľudia sú tak ochotní kúpiť si lepší produkt a rozložiť si väčšiu investíciu na mesačné splátky a pritom nič nepreplatiť. Takže to je taká naša najväčšia pridaná hodnota, ktorú ponúkame v našom segmente.

MôjAndroid.sk: Pripravujete špeciálne akcie aj na Vianoce? Majú sa zákazníci na čo tešiť?

EH: Verím tomu, že určite áno, ale ešte je veľmi skoro o tom hovoriť.  Určite však pripravíme niečo zaujímavé.

7.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+