MojAndroid

Fínske herné štúdio Rovio, ktoré bolo založené v roku 2003 trojicou študentov z Helsinskej technickej univerzity, sa celosvetovo preslávilo v roku 2009 titulom Angry Birds pre platformu iOS a rok neskôr aj pre Android. Popularita tejto hry narástla do takých rozmerov, že sa v ďalších rokoch dočkala nielen pokračovaní a rôznych herných variácií ako závodnej hry Angry Birds Go!, ale dokonca vlastného celovečerného filmu. Spoločnosť sa teraz rozhodla expandovať zo smartfónov a tabletov na smart televízory so systémom Android TV. Z toho dôvodu uviedla pre tieto zariadenia hernú cloudovú platformu Hatch.

Rovio si od tejto platformy sľubuje podobné rozšírenie na smart televízoroch ako má služba Netflix. Spolu s predstavením platformy boli predstavené aj prvé hry ako napríklad Arkanoid Rising, ktorý je modernou verziou legendárnej hry z roku 1986 pre 8-bitové počítače. Hry bude možné ovládať cez dotykové obrazovky smartfónov alebo cez fyzické ovládače, pokiaľ také ovládanie bude konkrétna hra podporovať. Pre používateľov bude dostupná aj možnosť predplatiť si prémium účet pre hry bez reklám a bonusové funkcie. Hatch si budú môcť majitelia Android TV stiahnuť z Google Play, ale zatiaľ len vo Veľkej Británii, Írsku a, samozrejme, severských krajinách.

7.12.2018
Zdroj: androidheadlines

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+