MojAndroid

Inteligentné zariadenia dnes už vidíme na každom kroku. Pridávanie senzorov a vyhodnocovanie údajov z nich je už bežnou praktikou v takmer každom priemysle. Šport je v tomto smere priekopníkom, a tak sa nemôžeme čudovať, že tu nájdeme mnohé originálne vynálezy. Takým je aj inteligentná lyža Hero Master, ktorá je prvou svojho druhu na svete.

Lyža vznikla za spolupráci spoločností Rossignol a PiQ a ponúka všetko a oveľa viac, ako by ste mohli očakávať. Lyža má zabudované množstvo senzorov, ktoré dokážu sledovať viaceré metriky od rýchlosti, cez uhly zatáčania až po bočnú hybnosť.

V lyži je zabudovaný systém na vyhodnocovanie týchto dát, z ktorých tie najdôležitejšie si môžete zobraziť priamo na LED displeji na lyži. Vďaka tomu má lyžiar okamžitú spätnú odozvu a vie na základe toho prispôsobiť svoju jazdu.

Lyža je skutočne unikátna, a to doslova. V súčasnosti totiž ide iba o prototyp a nie je vôbec zrejmé, či a kedy by sme sa mohli dočkať reálnej komerčnej výroby. V každom prípade, ide o dôkaz, že aj tento šport môže napredovať vďaka technológiám.

Zdroj: engadget

7.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+