MojAndroid

V Obchode Play je k dispozícii množstvo skvelých launcherov, ale od dnes je tam však o jeden menej. Spoločnosť Google zo svojho digitálneho obchodu náhle stiahla Rootless Pixel Launcher.

Rootless Pixel Launcher prvý raz debutoval v Obchode Play pred viac ako týždňom a okamžite sa stal populárnou alternatívou launchera. Avšak v týchto chvíľach musí autor Rootless Pixel Launcher, Amir Zaidi, opraviť “chybu”, kvôli ktorej Google Rootless Pixel Laucher zo svojho obchodu stiahol.

Chybou bola dodatočná inštalácia súboru z iného zdroja

Ako naznačuje názov, Rootless Pixel Launcher sa pokúša replikovať používateľské rozhranie zariadení Pixel spoločnosti Google. Väčšina funkcií typu Pixel je pripravená na používanie ihneď po inštalácii aplikácie z Obchodu Play, ale použitie widgetu “At a glance”, či Google Now požaduje nainštalovanie samostatného APK súboru Rootless Pixel Bridge.

Používatelia boli v takom prípade upozornení pomocou notifikácie, či súhlasia s nainštalovaním dodatočného APK súboru. Ak vybrali kladnú odpoveď, súbor sa začal sťahovať z externého zdroja. Vyzerá to ako veľký problém? Pre spoločnosť Google zjavne áno, keďže nepovoľuje aplikáciám v Obchode Play, aby sťahovali či inštalovali iné aplikácie z neznámych zdrojov.

Vývojár však pracuje na opravení svojej chyby

Vývojár Zaidi sa vyjadruje v svojom príspevku na sociálnej sieti Telegram:

Kvôli pravidlám Googlu musím nájsť alternatívne riešenie na stiahnutie APK súboru z iného zdroja. Zdá sa, že názov môjho balíčka bude však natrvalo zakázaný, čo znamená, že používatelia budú musieť znovu launcher nainštalovať a znovu nastaviť domovskú obrazovku. Je to však moja chyba a snažím sa ju čo najskôr napraviť.

Zaidi tiež poznamenal, že poslal spoločnosti Google odvolanie. Pre túto chvíľu je však možné získať Rootless Pixel Launcher ako APK z tohto zdroja. Zaidi dúfa, že bude mať čo najskôr hotovú verziu pre Obchod Play.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Rootless Pixel Launcher je konečne dostupný v Google Play

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+