MojAndroid

Skúsenejší používatelia mobilného systému Android často využívajú možnosť tzv. rootnuť svoje zariadenia a odstrániť tak obmedzenia výrobcu. Tento úkon vykonávajú častokrát s cieľom vymazať prebytočný bloatware alebo pridať niektoré nové funkcie prostredníctvom aplikácií dostupných v obchode Google Play. Ak plánujete vykonať root aj na novinkách Samsung Galaxy S6Samsung Galaxy S6 edge, budete sa musieť rozlúčiť so službou Samsung Pay alebo KNOX.

Služba Samsung Pay je priamou konkurenciou pre Apple Pay či Google Wallet a prináša pohodlný spôsob platby vďaka autentifikácii používateľa odtlačkom prsta cez senzor v tlačidle DomovSamsung sa pri tvorbe služby spojil s významnými finančnými spoločnosťami a bezkontaktné platby plánuje nasadiť po celom svete. Službu však nie je v tomto momente možné využívať, no podľa posledných informácií budú majitelia kariet MasterCard môcť realizovať platby mobilom už v lete 2015.

Náš tip
MasterCard a Samsung prinesú Samsung Pay najskôr do USA v lete 2015 [MWC 2015]

Táto služba je samozrejme náročná na bezpečnosť a rootnutie spomenutých zariadení túto bezpečnosť kompromituje. To je jedna z vecí, ktoré by si mal každý majiteľ uvedomiť predtým, než sa pustí do takýchto zásahov.

Zdroj: SamMobile

22.4.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+