MojAndroid

Reklamy sú všade. Kde sa len pozriete – na ulici, v TV, v novinách a teraz už aj vo vašom Androide. Hoci displeje dnes disponujú ohromnými rozlíšeniami a veľkosťami, stále je to malý priestor na to, aby nám tam “zavadzali” ešte aj reklamy. Spustíte si aplikáciu a ak ste pripojený k internetu, automaticky sa vám buď hore alebo dole na displeji zobrazí reklama (pokiaľ nejde o [platenú] aplikáciu, ktorá neobsahuje reklamy). Pokiaľ máte na svojom telefóne root, povieme vám, ako jednoducho odstrániť reklamy zo všetkých aplikácií, ktoré máte nainštalované!

Jediná vec, ktorú na odstránenie reklám budete potrebovať je bezplatná aplikácia AdFree. Po jej nainštalovaní stačí, aby ste stlačili tlačidlo Download & Install Hosts a všetky reklamy vo všetkých aplikáciách zmiznú.

adfree-200x300

Stojí však za uváženie, či reklamy na svojom Androide odstránite. Vývojári aplikácií tak prídu o peniaze, ktoré by dostali za to, že na danú reklamu kliknete. Preto, pokiaľ zablokujete všetky reklamy, skúste podporiť vývojárov iným spôsobom, napríklad zakúpením platenej verzie jednej z aplikácií, ktorú vynašli. Vývojári sa dozvedia, či ste reklamy zablokovali !

Vyjadrenie jedného z vývojárov app na tému blokovanie reklám:

“As for me, I’m actively anti-blocking blocking users. Don’t stop my revenue. I can’t eat or survive otherwise if there’s no money. You could literally kill developers by doing it.”

“Pokiaľ ide o mňa, aktívne odblokovávam zablokovaných užívateľov. Nezastavujte moje príjmy. Nemôžem jesť  či prežiť ak nie sú peniaze. Môžete doslova zabiť vývojárov tým, že to robíte.”

AdFree Android

Android Market

AppBrain

42 Kb

 

POZOR! Blokovanie reklám je proti podmienkam Android Marketu, preto je len na vás, či si ich zablokujete.

Zdroj: androidtipguys

 

14.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+