MojAndroid

Spoločnosť iRobot je jednoznačne najpopulárnejším výrobcom robotických vysávačov na svete aj na Slovensku. Jej produkty síce nepatria k najlacnejším, ale svojou kvalitou si našli cestu do veľkého počtu slovenských domácností. Tento týždeň predstavila táto spoločnosť dve novinky, ktoré sú zaujímavé tým, že dokážu spolu kooperovať. Jedná sa o vysávač Roomba s9+ a mop Braava Jet M6.

Vysávač Roomba s9+ je vybavený optickým senzorom, ktorý každú sekundu sníma 230-tisíc bodov. Tým pádom je schopný vytvoriť podrobnú mapu vášho domova vrátane údajov o tom, kde všade už bol a kde je potreba ešte vysávať. Nevadia mu zvieracie chlpy a sám si vyprázdňuje kôš. Automatický mop Braava Jet m6 je vybavený ochranou pred postriekaním stien a nábytku. Rozpozná rôzne povrchy a tak sa nestane, že začne vytierať koberce. Najzaujímavejšie na novinkách je ale vzájomné prepojenie cez Wi-Fi a aplikáciu v smartfóne. Mop s vysávačom spoznajú, keď ste doma, a nepletú sa vám do cesty. Tiež sa vedia dohovoriť na spoločnom upratovaní, čo by malo v praxi vyzerať tak, že povysávanú miestnosť okamžite obsadí mop. Roomba s9+ by mal s čistiacou základňou stáť 1299 dolárov, kým Bravaa jet m6 vyjde na 499 dolárov. Slovenské ceny zatiaľ neboli oznámené.

31.5.2019
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+