MojAndroid

Známy výrobca špičkových robotických vysávačov iRobot uvádza do predaja svoj najnovší model Roomba J7. Vyznačuje sa technológiou PrecisionVision, ktorá umožňuje vysávaču detegovať rôzne prekážky a obísť ich. Okrem toho má ešte pár zaujímavých funkcií, ktoré si v článku predstavíme. Výrobca o spustení predaja informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Roomba J7+
Roomba J7+ | Zdroj: Tlačová správa

Roomba J7 s parádnymi vymoženosťami

Okrem spomínanej funkcie PrecisionVision, ktorá deteguje káble,nehody domácich miláčikov, ponožky, topánky a iné bežné predmety, Roomba zaujme aj ďalšími možnosťami. V krátkosti môžeme spomenúť napríklad nadštandardné servisné služby iServis Premium.

Produkty inteligentnej domácnosti často nedokážu splniť očakávania spotrebiteľov, ak nevedia reagovať na reálne podmienky v konkrétnej domácnosti. Nedokážu sa samostatne učiť a vyžadujú prácne nastavovanie základných funkcií. Rozumieme tomu, že prostredie každej domácnosti a životný štýl sú jedinečné, preto je dôležité vyvíjať inteligentné a užívateľsky ľahko dostupné produkty, ktoré fungujú premyslene a zohľadňujú rutiny v domácnostiach nastavené podľa užívateľa,“povedal Colin Angle, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti iRobot.

„Robotický vysávač Roomba® série j7 spolu s technológiou iRobot Genius poskytuje vyššiu úroveň personalizácie, nové automatizácie v domácnosti a možnosť byť časom ešte viac inteligentným, čo umožňuje robotu intuitívnejšie čistenie a ľuďom dáva viac času na najdôležitejšie veci.“

PrecisionVision zabráni prejazdu cez exkrement

Spoločnosť iRobot dala oficiálny prísľub majiteľom zvierať, v ktorom sa zaviazala, že Roomba J7 neprejde počas prvého roka od kúpy cez pevný exkrement. Ak áno, vymení váš kus za nový kus.

Detekcia exkrementov
Detekcia exkrementov | Zdroj: Tlačová správa

Čo ak mám v domácnosti predmet, ktorý aplikácia nerozozná?

V takom prípade zašle aplikácia iRobot Home majiteľovi fotografiu predmetu, a ten následne rozhodne, čo s daným predmetom. Ak ide napríklad o nabíjačku, tak ju len odstráňte a povedzte Roombe, nech dané miesto povysáva. Ak to bude napríklad zhluk počítačových káblov, používateľ bude môcť dané miesto nastaviť ako zakázanú zónu.

Detekcia káblov
Detekcia káblov | Zdroj: Tlačová správa

Blížia sa Vianoce, a tak keď vysávač objaví vianočný stromček, navrhne vám, aby ste označili danú zónu za dočasne zakázanú. Následne po odstránení vysávač bude po tomto mieste chodiť ako predtým.

Môžete sa rozhodnúť prispievať do anonymnej a šifrovanej databázy prekážok. Spoločnosť iRobot v takomto prípade deklaruje maximálnu ochranu súkromia vďaka certifikácii TUV Cybersecurity Certification pre j7/j7+.

Roomba J7 začne vysávať, keď odídete z domu

To vďaka funkcii iRobot Genius, ktorá na základe údajov o polohe z vášho mobilu spustí po vašom odchode vysávanie automaticky. Hlavne nezabúdajte aktualizovať aplikáciu a softvér vysávača, nakoľko iRobot neustále pridáva nové funkcie aj do svojich starších modelov.

Jednoduchá údržba vysávačov radu Roomba J7

Roomba J7+ prichádza s automatickou vyprázdňovacou stanicou CleanBase, ktorá umožňuje vysávaču vyprázdňovať sa po dobu až 60 dní. Nečistoty sa následne uložia do vrecka AllergenLock, ktoré sa nachádza v stanici. Vrecko obsahuje až štyri vrstvy materiálu, ktorý zachytí 99% alergénov, peľu a čiastočiek väčších ako 10 mikrometrov. Spomínaná stanica sa dá dokúpiť aj k modelu Roomba J7.

Pohľad na kefy Roomby J7+
Pohľad na kefy Roomby J7+ | Zdroj: Tlačová správa

Modely radu Roomba J7 dokážu čistiť až 10x účinnejšie, než staršie modely radu Roomba 600. Za to vďačia aj technológii DirtDetect, ktorá vyhľadáva najšpinavšie miesta a sústreďuje na ne vysávač. Vysávače sa vyznačujú aj špeciálnou bočnou kefkou, ktorá dokonale vyčistí miesta okolo nábytku a pozdĺž stien. Roomba J7 má vo výbave aj dve špeciálne gumenné kefy, ktoré zabezpečia efektívne čistenie všetkých druhov povrchov.

Trojitý systém Roomba
Trojitý systém Roomba | Zdroj: Tlačová správa

Inteligentné mapovanie Imprint

Tento systém inteligentného mapovania spozná domácnosť a neustále sa jej prispôsobuje. Mapu môžete rozdeliť podľa miestností a pomenovať si ich. Aplikácia vám umožní vytvoriť až 10 pôdorysov (poschodí). Funkcia iRobot Genius dokonca sama navrhne pomenovania daných miestností.

Samozrejmosťou už sú možnosti kreslenia zakázaných zón alebo špeciálnych zón, kde sa najčastejšie tvorí špina. Môžu to byť napríklad miesta pred gaučom alebo v kuchyni okolo stola.

Funkcia Imprint Link umožní spárovanie s inteligentnými asistentmi ako napríklad Amazon Alexa, Google Asistent a umožní vám ovládať vysávač hlasovými povelmi. Ak máte mop Braava Jet m6, tak po skončení vysávania mu Roomba J7 povie, aby začal zmývať.

Roomba J7 má navyše funkciu Smart Recharge & Resume, ktorá pri vybití zaručí, že vysávač sa automaticky nabije na takú úroveň, akú potrebuje na dokončenie vysávania. Šetrí tak čas i elektrickú energiu.

Platforma Roomba sa pýši aj vysokou umelou inteligenciou. Dá vám počas roka návrhy na to, počas ktorých sezón zvýšiť výkon vysávania alebo vám pripraví návrhy plánov čistenia podľa zvyklostí.

Inteligentné návrhy
Inteligentné návrhy | Zdroj: Tlačová správa

Nadštandardné služby iServis Premium

Vďaka službe Pick & Return nemusíte chodiť do servisu, ale spoločnosť iRobot od vás vysávač preberie a po oprave vám ho vráti. Navyše garantuje rýchlosť riešenia reklamácie do 10 dní. Tieto služby sa týkajú všetkých modelov od spoločnosti iRobot.

iRobot Roomba J7: Cena a dostupnosť

Vysávače Roomba J7 a J7+ sú od dnes, 5. novembra k dispozícii na stránke eshop.irobot.sk. Roomba J7 za 749 € a Roomba J7+ s automaticky vyprázdňovacou stanicou za 999 €.

Náš tip
iRobot Roomba i3 prináša vyprázdňovaciu stanicu Clean Base do strednej triedy
5.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+