MojAndroid

Majitelia pripojených domácich pomocníkov iRobot Roomba majú odteraz k dispozícii skutočne výkonný nový nástroj. Populárna služba IFTTT prináša integráciu s vysávačmi Roomba a ich majitelia si teraz môžu zautomatizovať hneď niekoľko činností a vytvoriť ďalšie zaujímavé recepty.

Náš tip
iRobot Roomba 966: Robot, ktorý za vás povysáva | TEST

Automatické vypnutie pri telefonáte

Pre tých z vás, ktorí IFTTT nepoznajú, ide o službu na vytváranie automatizácie, ktorá spája viaceré online služby a pripojené zariadenia. Vďaka tomu si napríklad môžete spojiť váš smartfón s tabuľkami Google a vytvoriť si tabuľku so všetkými uskutočnenými hovormi. Vďaka integrácii vysávačov Roomba sa otvárajú nové možnosti k automatizácii domácich spotrebičov.

V čase písania tohto článku je k dispozícii 11 predpripravených receptov. Medzi tie najzaujímavejšie patrí určite automatické prerušenie vysávania keď vám niekto zavolá či zablikanie žiaroviek Phillips Hue keď Roomba dokončí vysávanie (a vy sa nachádzate na druhej strane domu). Poteší aj možnosť nastaviť si vysávanie keď opustíte váš domov, k čomu sú využívané informácie o polohe vášho zariadenia. Takto môžete celú automatizáciu domácnosti posunúť na ďalšiu úroveň a ak máte na to chuť, môžete po každom povysávaní automaticky pridať príspevok na Facebook či Twitter. Zatiaľ tak urobil jeden človek.

Ešte vyššia úroveň automatizácie

Je veľmi pravdepodobné, že nové recepty budú postupne pribúdať, no už teraz sa nájde niekoľko skutočne praktických. Ak patríte medzi používateľov IFTTT a vlastníte pripojený vysávač iRobot Roomba, dajte nám v komentároch vedieť či ste integráciu vyskúšali a ako ste so službou spokojní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch via The Verge

21.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+