MojAndroid

Herná strategická séria Total War patrí k najpopulárnejším herným sériám na PC. Prvý titul sa objavil už v roku 2000 a niesol názov Shogun: Total War. Po stredovekom pokračovaní Medieval: Total War sa v roku 2004 objavil titul Rome: Total War. Ten bol pre sériu zásadný, pretože priniesol viacero nových ovládacích prvkov a voľný pohyb po mape. V roku 2010 sa dokonca dostal aj do počítačov Apple, v roku 2016 na tablety iPad a tento rok na iPhone. V decembri by sa mala dočkať aj platforma Android. Dostupný bude ale len pre vybrané Android zariadenia. Verzia pre iOS má cenu 10 dolárov.

Rome: Total War v roku 2004 vytvorilo herné štúdio The Creative Assembly. O port na Android platformu sa postará herné štúdio Feral Interactive. Samozrejmosťou budú prispôsobené ovládacie prvky pre dotykové displeje, vylepšené rozlíšenie aj zlepšená umelá inteligencia. Hra kombinuje prvky ťahovej a real-time stratégie. Poskytne hráčovi možnosť zhostiť sa v časoch antického Ríma obrovskej armády, dobývať nové územia v trojrozmerných bitkách, ktoré si bude môcť hráč pozrieť s akéhokoľvek uhla pohľadu.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+