MojAndroid

Platby v mobilných aplikáciách respektíve hrách sa niekedy môžu vymknúť spod kontroly. Hlavne v prípade deti a mladistvých, ktorí používajú nákupy v aplikácii a hrách bez dozoru dospelých, došlo v minulosti  k mnohým incidentom, kedy omylom minuli tisíce dolárov. Najnovší prípad, na ktorý upozornil portál TurkeyPostEnglish, patrí k tým extrémnejším.

13-ročné dievča minulo v hrách 64 tisíc dolárov

Udalosť sa stala v Číne, kde sa mobilné hry tešia veľkej obľube. V jednej čínskej rodine bolo 13-ročné dievča na hrách tak závislé, že pripravilo svoju rodinu o v prepočte 64 tisíc dolárov. Podľa výpovedí sa mladému dievčaťu podarilo zmocniť debetnej karty svojej matky a pripojiť ju k platobnému systému na svojom smartfóne.

mobilné hry
13 ročné dievča minulo na mobilných hrách 64 tisíc dolárov | Zdroj: turkey.postsen.com

Navyše, mladé dievča pod tlakom rovesníkov rozdalo značnú časť peňazí najmenej 10 spolužiakom. Pravdepodobne im tak poskytla číslo karty. Matke dievčaťa zostalo na účte len 7 centov, pretože s tak malou sumou už dcéra nemohla zaplatiť žiadnu platbu v mobilných hrách. Matka momentálne vynakladá maximálne úsilie, aby získala späť 64 tisíc dolárov, ktoré minula jej neopatrná dcéra.

Matke sa peniaze pravdepodobne vrátia

Na čínskych sociálnych sieťach sa okamžite začalo virálne šíriť video rozhovoru s dievčaťom a jej rodinou. Matka na ňom ukazuje výpis všetkých bankových transakcií, ktoré dcéra za jej chrbtom vykonala. Dievča v rozhovore tvrdí, že dať spolužiakom prístup ku karte sa jej nechcelo, ale pod tlakom to nakoniec urobila.

Na otázku, prečo nepožiadala o pomoc učiteľa, odpovedá, že sa bála, že na to prídu rodičia a budú naštvaní. Aj keď platobné platformy tieto transakcie ešte nezrušili, tak sa dá predpokladať, že po medializovaní prípadu a po jeho dôkladnom preskúmaní budú spoločnosti pravdepodobne ochotné vrátiť matke peniaze.

Náš tip
WhatsApp spustil funkciu, ktorú poznáte z konkurenčného Telegramu
10.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+