MojAndroid

Dnes už nie je žiadnym prekvapením, nakoľko ovplyvňujú moderné technológie naše životy. Ideálnou ukážkou toho je aj najnovší trend pomenovania detí rodičmi podľa filtrov v aplikácii Instagram. Na ich obranu musíme poznamenať, že mnohé filtre majú naozaj celkom zaujímavé mená. Otázne ale je, či sú všetky skutočne vhodné ako mená pre deti.

Spoločnosť BabyCenter teraz zverejnila informácie o tom, že v roku 2015 rapídne vzrástlo množstvo detí s menami, ktoré vidíme aj pri filtroch fotografií na populárnej sociálnej sieti. Absolútne najobľúbenejším menom je Lux, no výrazný nárast vo frekvencii používania zaznamenali aj mená Ludwig, Amaro, Reyes, Hudson či Kelvin pre chlapcov a Juno, Valencia a Willow pre dievčatá. Samozrejme, niektoré z týchto mien nie sú úplne neštandardné, no niektoré sú prinajmenšom zvláštne.

Stránka BabyCenter zbierala dáta od 340 000 rodičov z celého sveta a prišla k takýmto zisteniam. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie v budúcom roku, no trúfame si odhadnúť, že používanie mien kopírujúcich výrazy z mobilných aplikácií sa ešte rozšíri.

Zdroj: BabyCenter via engadget

2.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+