MojAndroid

Ak ste sa ešte nikdy nestretli s VPN službami, možno je to preto, že tento pojem vo vás navodzuje dojem niečoho technického a komplikovaného. Skúsenejší používatelia určite už VPN-ku v minulosti vyskúšali. Či už pri pripojení k vzdialenému počítaču, alebo ako formu zvýšenia bezpečnosti na vlastnom počítači. Samozrejme, veľkou výhodou VPN je aj to, že môžete svoje zariadenie virtuálne premiestniť do siete inej krajiny a získať tak prístup k obsahu, ktorý u nás doma dostupný nie je. Až donedávna to bol napríklad jediný spôsob, ako získať prístup k službe Netflix. Aj teraz ale platí, že u nás Netflix neponúka všetok ten obsah, ktorý nájdeme inde vo svete a VPN služby tak majú stále svoje opodstatnenie. Jednou z najlepších VPN aplikácií pre systém Android je Rocket VPN.

Aplikácia je určená práve pre tých používateľov, ktorí si netrúfajú na komplexnejšie služby s množstvom nastavení. Intuitívne prostredie vám pomôže nastaviť si VPN v priebehu niekoľkých sekúnd bez toho, aby vás ohromilo množstvom zbytočných funkcií a nastavení. Najlepšie na tom je, že služba skutočne funguje a je spoľahlivá. K dispozícii máte iba prakticky jednu základnú obrazovku, kde vidíte všetky dôležité údaje. Dôležitý je najmä riadok s destináciou, kde si vyberiete krajinu, do ktorej chcete “premiestniť” svoje zariadenie. Potom už iba kliknete na tlačidlo Connect, chvíľu počkáte a ste tam.

Nižšie nájdete panel s aplikáciami, ktoré môžete spustiť priamo z prostredia aplikácie Rocket VPN. Výhodou bude, že tieto aplikácie spustíte zaručene s fungujúcou VPN. Ďalej tu nájdete ďalší spôsob, ktorým sa môžete pripojiť k VPN na základe žiadanej polohy. Celkom dole zasa nájdete jednoduchý prehliadač, ktorý funguje priamo v aplikácii a umožňuje vám prehliadať internet so spustenou VPN službou.

Takto jednoducho môžete získať prístup k službám, ktoré u nás dostupné nie sú. Zároveň ale zvýšite ochranu svojho súkromia, pretože vaše zariadenie sa bude tváriť, ako keby sa nachádzalo v inej sieti, ako v skutočnosti je. To môžete oceniť napríklad pri prístupe k verejným nezabezpečeným Wi-Fi sieťam, kde je riziko napadnutia skutočne vysoké. Okrem toho má Rocket VPN ďalšiu výhodu, a tou je, že vaše pripojenie nezdieľa s inými používateľmi, ako je to v prípade mnohých ďalších VPN služieb.

Aplikácia je k dispozícii zadarmo, pričom v takomto režime máte k dispozícii 250 MB prenesených dát mesačne. Môžete si ale zaplatiť aj za neobmedzený objem dát. Tu máte na výber niekoľko možností – buď zaplatíte za mesiac, tri mesiace alebo jeden rok služby. Prepočítaná cena za mesiac sa potom stále znižuje – pri mesačnom predplatnom vychádza na 4,80 EUR, pri trojmesačnom na 3,60 EUR a pri ročnom iba na 2,40 EUR. Aplikáciu ale môžete najskôr vyskúšať úplne zadarmo a až neskôr sa rozhodnúť, či chcete za službu aj zaplatiť.

Verzia: 1.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.14
Aktuálna cena: Zdarma

10.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+