MojAndroid

Roboti sú jednou z technologických oblastí, ktorá má obrovskú perspektívu. Už dnes veľa robotov v širšom slova zmysle zastúpi veľa pracovných pozícií. Značná časť ľudí si stále predstavuje robotov len ako služobníctvo v domácnosti, ale v budúcnosti by mohli roboti nahradiť aj napríklad chirurgov pri niektorých štandardných operáciach. Veľa noviniek v oblasti robotiky prichádza tradične z Japonska, ale na americkom kontinente je najznámejšou spoločnosťou momentálne Boston Dynamics. V minulosti sme od tejto spoločnosti mohli vidieť videá s robotom menom Atlas, ktorý dvíhal krabice a tiež robotických sobov ťahajúcich sane. A najnovšie video nie je o nič menej impozantné.

Môžeme na ňom vidieť žltého štvornohého robota s menom SpotMini, ktorý sa pri zistení prekážky v podobe dverí zastaví a počká na svoju špeciálne upravenú verziu s mechanickou rukou. Tá najprv opatrne uchopí kľučku dverí, následne ich otvorí a rýchlo ich rovnakou končatinou pridrží, aby sa dvere nezavreli a prvý robot mohol prejsť. Nakoniec prejde dverami aj sám.

Firma Boston Dynamics bola v roku 2013 kúpená spoločnosťou Google, ale minulý rok bola predaná spoločnosti SoftBank. Tá bude chcieť zo svojej akvizície vyťažiť čo najviac, takže sa ešte určite dočkáme minimálne niekoľko podobných videí.

14.2.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+