MojAndroid

Spoločnosť iRobot začala spolupracovať s Googlom na vytvorení Android aplikácií mobilnú robotickú platformu iRobot Ava™. Niekoľko takýchto aplikácií mohli na vlastné oči vidieť účastníci vývojárskej konferencie Google I/O v San Francisku.

“Ava je prvý robot podporujúci aplikácie,” povedal Colin Angle, predseda a výkonný riaditeľ iRobot. “Ava môže prostredníctvom takmer neobmedzeného množstva Android aplikácií zrevolucionalizovať spôsob akým ľudia komunikujú, a priniesť do nej úplne nový rozmer “prítomnosťou na diaľku” či iným spôsobom. Vďaka dobrým nápadom môže tiež Ava zmeniť každodenné zvyky tak v domácnostiach, ako aj na pracovisku.”

iRobot Ava je prelomová mobilná robotická platforma vyvinutá aby pomohla návrhárom robotov, vývojárom aplikácií a špecialistom na inováciu trhu urýchliť ich snahu o praktické, a pritom cenovo dostupné robotické riešenia.

“Počas posledných mesiacoch práce na platforme Ava nás ohromili jej možnosti a schopnosti,” povedal Andy Rubin, senior viceprezident oddelenia Mobile v Googli. “V posledných rokoch sme boli svedkami obrovského prínosu vývojárov aplikácií pre Android zariadenia. Robotické technológie ako Ava predstavujú vzrušujúci krok vpred pre celú Android komunitu.”

Pozrite si video od portálu Engadget, na ktorom je robot Ava podrobnejšie ukázaný a predstavený.

Zdroj: iRobot

22.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+