MojAndroid

Nie je žiadnou novinkou, že v Južnej Kórei sa posúvajú hranice technologických možností. Najnovším počinom spoločnosti Hankook Mirae je štvormetrový robot, ktorý je ovládaný človekom umiestneným v jeho vnútri. Ak ste niekedy videli film Pacific Rim, viete, o čom hovorím.

Vo filme boli obrovskí roboti poháňaný mysľami a končatinami hneď dvoch ľudí a boli určení na boj proti stvoreniam podobným Godzille, ktoré sa vynárali z morských hlbín. Na prvý pohľad je kórejský robot veľmi podobný. Meria asi 4 metre a váži 1,3 tony. Ovláda ho človek umiestnený vo vnútri. Robot vie chodiť a používať svoje ruky. Zároveň je vybavenými množstvom technológií.

Jeho úlohou bude návšteva miest, ktoré sú pre človeka nedostupné alebo veľmi nebezpečné. Jeho najväčšou nevýhodou sú v súčasnosti veľké energetické požiadavky. Preto zatiaľ nie je veľmi mobilný, no existuje už niekoľko nápadov, ktoré by mohli tento problém aspoň sčasti zredukovať. Všetko je to ale ešte otázkou budúcnosti, no vy si už teraz môžete na videách pozrieť, ako robot spravil svoje prvé kroky a ako funguje ovládanie jeho rúk.

Zdroj: Vitaly Bulgarov via engadget

2.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+